1. Anasayfa
  2. Teknoloji

200MP Fotoğraf Sunan Samsung S22

200MP Fotoğraf Sunan Samsung S22
Samsung S22 Ultra
0

Samsung’tan Muhteşem Tasarım S22

Teknoloji haberlerinden gelen bilgilere göre Samsung’tan muhteşem tasarım S22 Ultra serisi iddialı geliyor. Teknoloji devleri arasında yer alan Samsung şirketi yeni bir konsepti bizlerle paylaştı. Konsept Galaxy S22 Ultra içerisinde yer alıyor ve en fazla dikkat çeken özellik 200 MP ana kameraya sahip olması oluyor. Bunun yanında düz bir ekrana sahip olacak olan cihazda S-Pen de yer alacak.

Gelecek yıl karşımıza gelecek olan Galaxy S22, oldukça iddialı bir tasarımla karşımıza geliyor. Telefonun tanıtımına bir yıl kadar bir zaman olsa da şimdiden birçok sızıntı internet ortamında paylaşıldı. Bu sızıntılardan hareketle Samsung Galaxy S22 Ultra konsepti ortaya çıktı. Böylece Galaxy S serisinden ne gibi özellikler ortaya çıkabileceği de gözler önüne serilmiş oldu.

Samsung-S22-1 200MP Fotoğraf Sunan Samsung S22
Samsung S22

Galaxy S22 Ultra’nın Görünümü

Galaxy S22 Ultra ön bölümden bakıldığında kesinlikle kavisleri olmayan düz bir hatta sahip gözüküyor. Kameranın ekrana gömülü olması da ayrı bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Çünkü telefonun önünde herhangi bir pürüz kalmıyor ve eliniz kolayca üzerinde gezinebiliyor.

Telefonun arka tarafında da harika bir kamera gözlere çarpıyor. Bu muazzam kamera sol üst bölümde yer alıyor. Arkada bu devasa kameranın hemen yanında küçük bir kamera yer alıyor. Bu sayede çoklu bir kamera kurulumundan kaçınıldığı göze çarpıyor. Bu durumda rakiplerinden kendini ayırdığını gösteriyor. Bu denli bir kamera büyüklüğü konseptin daha fazla ilgi çekmesini de sağlıyor. Bu yönüyle profesyonel fotoğraf makinelerine taş çıkaracağa benziyor. Elinizde bir telefondan daha fazlasını görebilirsiniz. Tasarımın ne kadar iddialı olacağı görsellerle de internet ortamında paylaşılıyor.

Samsung-S22-2 200MP Fotoğraf Sunan Samsung S22
Samsung S22

Samsung Olympus İş Birliği

Söylentiler eşliğinde Samsung’un Japon markası Olympus ile birlikte bu tasarımı yaptığını söyleyebiliriz. Çünkü ana kameranın 200 MP olması yanında Olympus Camera kullanılacağı belirtiliyor. Arka kameranın büyük oluşu ilk bakışta biraz rahatsız etse de performansın bu görünümün hakkını vereceği ortada. Harika bir fotoğraf ve video çekim beklentisi yükseliyor. Çünkü kameranın büyüklüğü fotoğrafın ve videonun iyi çekilebileceği manasına geliyor. İleride daha gelişmiş ama daha küçük bir kamerayla tasarım daha da iyi bir hale getirilebilir. Şimdilik sadece göze batan kameranın büyüklüğü oluyor.

İlgili:  Sony Kamera Teknolojisi Cep Telefonlarına Geliyor
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir