1. Anasayfa
  2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

2022’nin En İyi Fotoğraf Yazıcıları

2022’nin En İyi Fotoğraf Yazıcıları
2021'in En İyi Fotoğraf Baskı Yazıcıları
0

Fotoğrafçılar potansiyel müşterilere göstermek için çalışmalarını dijital olarak saklar. Ancak çevrimiçi fotoğraflara sürekli erişim olsa bile, her fotoğrafçının bir fotoğraf baskı yazıcı ihtiyacı olur.

Fotoğraf dünyası ne kadar gelişse de hala müşteriler baskı istemektedir. Fiziksel fotoğraf yazıcıları da bu noktada devreye girer. İyi bir fotoğraf yazıcısına sahip olmanız düğün ve moda endüstrisi için çok geçerlidir. Eğer kendi fotoğraflarınızı kendiniz basacaksanız elinizde yüksek kaliteli bir fotoğraf yazıcısı olması önemli olacaktır. Piyasada pille çalışan küçük hazır film yazıcılarından büyük format profesyonel yazıcılara kadar inanılmaz derecede çeşitli fotoğraf yazıcıları vardır. Ancak, bu yazımızda sizlere en ideal listeyi sunuyoruz.

Ev ve Ofis İçin Fotoğraf Yazıcısı Önerileri

Evde fotoğraf baskısı için yazıcı tavsiyelerimizi aşağıda bulabilirsiniz. Fotoğrafçılık için en iyi yazıcılar birkaç farklı alanda toplanabilir. Amacınız ister seyahat edebilen küçük bir yazıcı isterse de ofiste veya stüdyoda kullanılacak büyük bir yazıcı olsun aşağıdaki liste ihtiyacınızı karşılayacaktır. İşte sizlere yapacağımız fotoğraf yazıcısı tavsiyesi olarak piyasada bulunan en iyi fotoğraf yazıcıları:

1. En İyi Genel Fotoğraf Yazıcısı – Epson SureColor P900

image-1 2022'nin En İyi Fotoğraf Yazıcıları

$1,195 satış fiyatı olan Epson P900 17 inç pro-grade geniş format fotoğraf yazıcısıdır. Fotoğrafçılar ve grafik tasarımcılar için kusursuz bir seçimdir. 10 premium yüksek çözünürlüklü mürekkep kullanarak, kağıt rulo adaptörünü kullanarak iki buçuk dakikadan kısa sürede 17 x 22 inç kesim fotoğraflar veya 129 inç uzun kenarlıksız banner’lar ve panoramalar yazdırabilir (Bunun için almanız gereken ürün $249). Bu yazıcı rakiplerinin çoğundan daha küçük bir ayak izine sahiptir. Ayrıca 35 pound ağırlığındadır, ancak hızlı, kolay ve renk doğruluğu çok yüksektir.

Epson P900, USB 3.0 bağlantısı, ethernet veya WiFi üzerinden çalışabilir. Ek yazılım yardımı olmadan cihazın üzerinde kolay menü navigasyonu ve baskı yapılandırması için 4,3 inç dokunmatik ekran LCD Panele sahiptir. Hem ağırlık, hem boyut hem de maliyet olarak daha küçük bir görünüme sahip olan P900, çoğu profesyonelin satın almak isteyeceği en iyi birinci sınıf yazıcıdır.

İlgili:  iPhone 12 Pro Max ile Apple ProRAW

2. Renk Doğruluğu için En İyi Fotoğraf Yazıcısı: Canon imagePROGRAF Pro-1000

Canon-Pixma-Pro-1000 2022'nin En İyi Fotoğraf Yazıcıları
Canon imagePROGRAF Pro-1000

$1299 fiyatı bulunan Canon imagePROGRAF Pro-1000 fotoğraf yazıcısı 12 adet yüksek pigmentli mürekkep ile her fotoğrafçının ihtiyacı olmaktadır. Bu yazıcı mürekkepte geniş bir renk gamı kullanır ve gelişmiş parlak ve homojen bir dağılım yapar. Bu mürekkep püskürtmeli fotoğraf baskı yazıcısı 2400 x 1200 dpi çözünürlüğe sahiptir. Pro-1000, yaklaşık dört dakika içinde tam renkli 17 x 22 inç baskı yapabilir.

3. En İyi Orta Sınıf Fotoğraf Yazıcısı: Canon PIXMA Pro-200

pixma-pro-200 2022'nin En İyi Fotoğraf Yazıcıları
 Canon PIXMA Pro-200

Canon’un $599 fiyata sahip PIXMA Pro-200 profesyonel fotoğrafçılar için yazıcı en iyi genel “bütçe” yazıcılardan biridir. Çok daha uygun bir fiyata mükemmel fotoğraf kalitesi sunar. PRO-10 veya PRO-100’den % 15 daha küçük bir baskı hacmi gelir. PRO-200 mürekkep püskürtmeli, sayfada etkileyici renk üretimi ve netlik için sekiz Chroma Life 100+ mürekkep kullanır. 13 inç baskılara (A3+) ve hatta 39 inç uzun panoramalara kadar baskı yapabilir.

4. En İyi Bütçe Fotoğraf Yazıcısı: Canon TS6420

Canon-TS6420 2022'nin En İyi Fotoğraf Yazıcıları
Canon TS6420

$129 fiyat etiketine sahip olan Canon’dan TS6420 yukarıda listelenen fotoğraf baskı yazıcıları sonrasında harika bir ikincil yazıcıdır. 4800 x 1200 DPI’da maksimum A4 boyutunda baskı yapabilen TS6320, piyasadaki fotoğraflar için daha iyi yerleşik tarayıcılardan birine de sahiptir. Dijitale dönüştürmek istediğiniz eski film baskıları koleksiyonunuz varsa, bu sistem fiyat ve işlevsellik için bulabileceğiniz en iyi sistemlerden biridir.

Beş mürekkep kullanarak, bu hepsi bir arada sistem, bir bilgisayardaki USB, Bluetooth veya Wifi bağlantısını kullanır. Android veya iPhone yardımcı uygulamaları aracılığıyla harika görünümlü fotoğraf baskıları üretebilir.

5. En İyi “All In One” Fotoğraf Yazıcısı – HP Envy Pro 6420

HP-Envy-Pro-6420 2022'nin En İyi Fotoğraf Yazıcıları
HP Envy Pro 6420

$149.99 fiyata sahip olan HP Envy Pro 6420 fotoğraf baskı yazıcısı, yazdırma, tarama, kopyalama ve mobil faks makinesi olarak hizmet verebilir. Bu yetenekleri ile “All In One” yazıcı olarak tanımlamak yanlış olmaz. Yazdırma hızı yavaştır, ancak bu sistem 8,5 x 11 inç sayfaları çift yönlü olarak yazdırabilir. Ayrıca otomatik belge tarayıcısını kullanarak 35 sayfaya kadar kopyalayabilen tam bir fotokopi makinesi olarak çalışabilir. Küçük hepsi bir arada bu sistem Bluetooth veya WiFi üzerinden bağlanır. Bazı temel fotoğraf düzenleme de dahil olmak üzere ek işlevler için bir Android veya iPhone uygulamasının kullanılmasını gerektirir.

İlgili:  Uzun Pozlama Nedir? Nasıl Yapılır?

6. En İyi Küçük Baskı Fotoğraf Yazıcısı: Canon SELPHY CP1300

Canon-SELPHY-CP1300 2022'nin En İyi Fotoğraf Yazıcıları

$129 fiyatı ile SELPHY CP1300 yazıcı, doğrudan telefonunuzdan yazdırmak için burada. En iyi (ve en küçük) yazıcılardan biridir. Kompakt sistem, kablosuz bağlantı üzerinden maksimum 300 x 300 DPI çözünürlükte (veya doğrudan bağlanmak için SD Bellek kartları) küçük 6 x 4 inç görüntüler yazdırabilir. Sadece arkadaşlarınıza ve aileye vermek için ve eğlenceli görüntüler yazdırmak için kullanacaksanız SELPHY CP1300 fantastik ve iyi tanımlanmış kartpostal boyutunda baskılar sunacaktır. Mürekkep ve kağıt kartuş sistemlerinin hızlı doldurmalar için değiştirilmesi çok kolaydır. Bu özel modelde ekstra 87 $ karşılığında mevcut bir pil paketi bile vardır ve bu da onu gerçekten taşınabilir hale getirir.

7. Yüksek Hacimli Baskı için En İyi Fotoğraf Yazıcısı: DNP DS820

DNP-DS820-fotograf-baski-yazici 2022'nin En İyi Fotoğraf Yazıcıları

DNP DS820 Fotoğraf Yazıcı fotoğrafçıların tutarlı ve doğru sonuçlarla çok miktarda kaliteli baskı sunar. Ticari ve büyük hacimli baskı durumlarında size yardımcı olur. Bu küçük ama ağır yazıcı maksimum 300 x 600 DPI baskı alabilir. 8 x 10’ı 29 ila 30 saniye gibi kısa bir sürede yazdırabilir. Ücretsiz kullanarak 4×8, 8×10, 8×12 ve hatta 8×32 inç panoramik baskılar alabilir. Parlak, mat, parlak ve ince mat stiller dahil olmak üzere dört kaplama oluşturabilir. Ayrıca bunlar USB 2.0 bağlantısıyla çalışır.

8. En İyi Kompakt/Seyahate Hazır Fotoğraf Yazıcısı – Polaroid Mint Pocket Yazıcısı

Polaroid-Mint-Pocket-Fotograf-yazicisi 2022'nin En İyi Fotoğraf Yazıcıları

$60 fiyatı ile en uygun fotoğraf yazıcıları arasında diyebiliriz.. Polaroid Nane Cep Yazıcısı fotoğraflar için en iyi taşınabilir yazıcıdır. Mint Pocket Printer 2×3 inç fotoğraf basabilir. Cebinize gerçekten sığabilecek küçük bir baskı alanı ile vintage Polaroid olarak güncel bir dönüş yapar. Mürekkep kartuşlarını değiştirme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. İçinde zaten renkli mürekkep bulunan küçük Zink kağıdı kullanır. Tam olarak “profesyonel seviye” olmasa da, Mint yazıcı eğlenceli bir proje için akıllı telefon veya Instagram çekimleri yazdırmak veya hatta kartvizit olarak kullanılmak için idealdir. Sistem Bluetooth üzerinden bağlanır. Hatta ek bir moda açıklaması yapmak isteyenler için beş renk seçeneğiyle gelir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir