1. Anasayfa
  2. Fotoğrafçılık

En İyi DSLR Kameralar 2022

En İyi DSLR Kameralar 2022
0

Son yıllarda aynasız fotoğraf makinelerinin popülaritesinin arttığı görülse de, DSLR kameralar hala birçok fotoğrafçı tarafından kullanılıyor. Özellikle profesyonel fotoğrafçılar ve DLSR’den ayrılamayanlar için onları birinci sınıf seçimler haline getiren çeşitli avantajları size sunuyoruz. DSLR fotoğraf makinesi önerisi yaparken öne çıkan şu özelliklere bakıyoruz. Bunlar arasında optik vizör avantajları, daha iyi ergonomi, daha uzun ömürlü piller ve daha geniş lens seçimi bulunur.

Uygun fiyatlı DLSR fotoğraf makineleri ile fotoğrafçılığa başlangıç

Giderek DSLR fotoğraf makineleri daha ucuz hale geliyor. Bu nedenle aynasız fotoğraf makineleri ile kıyaslama yapıldığında fotoğrafçılığa giriş için daha uygun kılıyor.

Bir DLSR kamera seçmek için acele etmeyin. Önce ne çekeceğinize karar verin. Manzara için ayrı, kuş-doğa çekimi için ayrı, spor çekimleri için ayrı gövdeler gerekecektir.

DSLR fotoğraf makinesi önerileri 2022

DSLR fotoğraf makineleri hala aynasızlardan daha büyük olsa da birçok fotoğrafçı kullanıyor. Çünkü daha ulaşılabilir yani ekonomik. Bu durum onların profesyonel olmadığı anlamına gelmiyor. İşte DSLR fotoğraf makinesi, kamera önerileri;

  • En İyi Genel DSLR: Canon EOS-1D X Mark III
  • Çoğu Kişi için En İyi DSLR: Canon EOS 90D
  • Çoğu Profesyonel için En İyi DSLR: Nikon D850
  • Yeni Başlayanlar İçin En İyi DSLR: Canon EOS Rebel SL3
  • En İyi Kompakt DSLR: Pentax K-3 Mark III
  • Spor için En İyi DSLR: Nikon D500
  • En İyi Çok Yönlü DSLR: Nikon D780

En İyi Genel DSLR: Canon EOS-1D X Mark III

image-23 En İyi DSLR Kameralar 2022

En iyi DSLR kameralar listesinde; Ocak 2020’nin başlarında Canon’un en yeni profesyonel amiral gemisi kamerası olarak piyasaya sürüldü. EOS-1D X Mark III hem fotoğraf hem de video çekimi için rakiplerinden ayrılarak profesyonel sınıfına girdi.

Bu tam kare DSLR, Çift Piksel AF’li güncellenmiş 20,1 MP CMOS sensör, yeni bir DIGIC X görüntü işlemcisi, daha az titreşim ve karartma sunuyor. İnanılmaz derecede hızlı çekim sunarken (optik vizör kullanılarak 16 fps’ye kadar ve Canlı Görüntüde 20 fps’ye kadar), makine öğrenimi kullanılarak AF konu tanıma, 191 AF noktasına (OVF) kadar geliştirilmiş Canlı Görüntü ve vizör AF sistemleri ve çift CFExpress kart yuvası sunuyor. Video tarafında, 5.5K / 60p 12 bit RAW video kaydı, kırpılmamış 4K / 60p 4:2:2 10 bit H.265 / HEVC kaydı ve HEIF 10 bit kayıt vardır.

İlgili:  DJI Pocket 2 Beyaz Renkte Geliyor

Çoğu Kişi için En İyi DSLR: Canon EOS 90D

image-24 En İyi DSLR Kameralar 2022

Piyasaya çıktığından bu yana iki yıl geçti. En iyi DSLR kameraar listesindeki Canon EOS 90D çoğu müşteri için hala iyi ve uygun fiyatlı bir DSLR’dir. 1,6x kırpmaya sahip 32,5 megapiksel APS-C CMOS sensör, DIGIC 8 görüntü işlemcisi, 3 inç açılı LCD dokunmatik ekran, %100 kapsama alanı optik vizörü ve AF joystick’e sahiptir. Temel özellikler arasında 45 çapraz tip AF noktasına sahip Çift Piksel CMOS AF sistemi, 11 fps’ye kadar sürekli çekim ve Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı bulunur. Video çekmeye gelince, EOS 90D UHD 4K 30p ve Full HD 120p çekebilir.

Çoğu Profesyonel için En İyi DSLR: Nikon D850

image-25 En İyi DSLR Kameralar 2022

En iyi DSLR fotoğraf makineleri listesindeki Nikon D850 zaten neredeyse dört yaşında. Bu tam çerçeveli DSLR profesyonel fotoğrafçılar için yetenekli bir gövde olmaya devam ediyor. 46 MP arka aydınlatmalı CMOS sensör, AE/AF ile 7 fps sürekli çekim modu, 153 noktalı bir AF sistemi, 3,2 inç eğimli dokunmatik ekran, aydınlatmalı kontroller ve gelişmiş timelapse özelliklerine sahiptir. Video çekimi için 30p’ye kadar tam genişlikte UHD 4K çekim, 120p’ye kadar 1080 video ve kamera içi 4K timelapse video oluşturma özelliklerini sunar. Daha ince bir forma, daha iyi kavramaya ve sözde geliştirilmiş hava sızdırmazlığına sahip olan bu model, çeşitli koşullarda daha iyi kullanım ve dayanıklılık vaat ediyor.

Yeni Başlayanlar İçin En İyi DSLR: Canon EOS Rebel SL3

image-26 En İyi DSLR Kameralar 2022

Fotoğrafçılığa daha ciddi bir şekilde başlayanlar için, iki yaşındaki bu gövde yine en iyi DSLR fotoğraf makineleri önerilerimizde bulunuyor. Canon EOS Rebel SL3 ultra kompakt DSLR kamera, fotoğraf çekmeyi öğrenmek için ihtiyacınız olan tüm özelliklerle birlikte gelir. 24 megapiksel APS-C sensör, hızlı Dual Pixel sensörlü otomatik odaklama, ikincil 9 noktalı otomatik odaklama sistemine sahip optik vizör, dokunmatik ekran, 4K video kaydı (1,7x kırpma ile de olsa), fotoğrafları aktarmak için Bluetooth bağlantılı WiFi ve optik vizörü kullanırken 1.070 çekime kadar pil ömrü (Dual Pixel ile canlı görüntü kullanırken 320 çekim) AF).

En İyi Kompakt DSLR: Pentax K-3 Mark III

image-27 En İyi DSLR Kameralar 2022

Yeni duyurulan Pentax K-3 Mark III önceki önemli güncellemeleri sonrası kompakt DSLR fanlarının radarında olmuştur. Stabilize edilmiş 25,7 megapiksel arka aydınlatmalı CMOS sensör, 1,05x büyütme ve göz algılamalı AF’ye sahip yeni bir optik vizör ve 12 fps’ye kadar sürekli çekim sunuyor. Yeni deklanşör mekanizması gibi ana bileşenlerinin çoğu tamamen yükseltildi veya değiştirildi. Gövde içi stabilizasyon sistemi artık K-mount kamerada görülen en yüksek düzeltme olan 5,5 EV’ye sahiptir. Tamamen yeni SAFOX 13 AF modülü, 25 çapraz tip içeren 101 AF noktasıyla önceki sürüme göre daha geniş bir çerçeve kapsamına da sahip. Ricoh’a göre, K-3 Mark III artık makine öğrenimi sayesinde daha iyi bir AF izleme performansına sahip.

İlgili:  Samanyolu'nun Devasa 2.2 Gigapiksel Fotoğrafı Çekildi

Spor için En İyi DSLR: Nikon D500

image-28 En İyi DSLR Kameralar 2022

En iyi DSLR kamera önerileri listesindeki NikonD500 kesinlikle bir spor fotoğrafçısına iyi hizmet edecektir. Nikon D500 aksiyon çekimlerini yakalamak için iyi bir DSLR seçeneği. Bu üst düzey, yarı profesyonel crop gövde DSLR, yeni 20,9 megapiksel CMOS sensöre, Nikon’un yeni AF noktası seçicili profesyonel AF sistemine sahip. 10 fps sürekli çekime, büyük bir optik vizöre ve eğimli dokunmatik ekrana sahiptir. Ayrıca, profesyonel seviye Nikon D5’in 153 noktalı faz algılamalı otomatik odaklama dizisini ve EXPEED 5 işlemcisini devralarak en iyi performans, hassasiyet ve düşük ışık özelliklerini kullanmasını sağladı.

En İyi Çok Yönlü DSLR: Nikon D780

image-29 En İyi DSLR Kameralar 2022

Nikon D750, birçok kişi tarafından şimdiye kadar yapılmış en çok yönlü DSLR kameralarından biridir. 24.5 megapiksel sensör ve 51 noktalı AF sistemini taşıyor, ancak onu özel kılan şey, içinde çok fazla aynasız teknolojinin olması. Böyle bir kombinasyon ilk kez bu DSLR’de görülür.

D780, şirketin daha üst seviye DSLR’lerinden daha küçük, daha hafif ve daha ucuz bir gövdesidir. Arkadan aydınlatmalı tam kare CMOS sensör, maksimum 51200 ISO (204800’e kadar genişletilebilir), tam çözünürlükte 7 fps sürekli çekim (elektronik deklanşör kullanılarak 12 fps) ve Z6 ve Z7 tam kare aynasız kameralarda görülen aynı EXPEED 6 görüntü işlemcisine sahiptir. Bunlar daha yüksek hızlar, daha iyi düşük ışık performansı ve daha düşük enerji tüketimi sağlar.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir