1. Anasayfa
  2. Haberler

God of War, Sadece 24 Saatte Sony Tarihine İmzasını Attı

God of War, Sadece 24 Saatte Sony Tarihine İmzasını Attı
0

2018 tarihinde Sony tarafından piyasaya sunulan God of War, bilgisayar oyuncularının karşılarına çıkmasından itibaren gündemden düşmemeyi başarmıştır. Steam’de kırdığı rekorlarla dikkatleri üstüne toplamayı başaran yapım, oldukça kuvvetli bir başlangıç ile yeni bir rekor kırdı. God of War, şirket tarihinin en başarılı PC yapımı olarak Sony cephesini de son derece memnun etti. Gelin şimdi sadece 24 saatte Sony tarihine imzasını atan PC oyununun detaylarına bir göz atalım.

God-of-War-sony-1024x512 God of War, Sadece 24 Saatte Sony Tarihine İmzasını Attı
God of War

Sony Tarihinin En Başarılı PC Oyunu: God of War

God of War piyasaya sürüldükten sadece 24 saat sonra 73 bin 529 oyuncu tarafından eşzamanlı olarak oynandı. Dolayısıyla Sony tarihinin en başarılı PC oyunu olmaya hak kazandı. Bu rekorun bir önceki sahibi ise 5 bin 557 eşzamanlı oyuncu sayısı ile oynanan Horizon Zero Dawn’dı. Yeni rekorun 2018 yılında piyasaya sürülen bir yapımdan gelmesi şaşırtıcı bir hamle oldu. Aslına bakılırsa oyunun piyasaya sürülmeden önce de oldukça yoğun bir ilgiyle karşılaşmıştı. Sony’nin açıkladığı rakamlara göre God of War, ön sipariş sayılarında rakiplerine büyük farklar artmayı başarmıştı. Bu nedenle God of War’ın rakiplerini geride bırakarak haftanın en çok satan oyunu olmamasına şaşırmamakta fayda var.

god-of-war-1024x576 God of War, Sadece 24 Saatte Sony Tarihine İmzasını Attı

Rekor Oyunun Yaratıcısı Cory Barlog Oyun Hakkında Konuştu

Rekor oyunun yaratıcı yönetmeni Cory Barlog geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda God of War’ın PC versiyonunun sistem gereksinimleri için yeterli olacak bir düzeye sahip olduğunu belirtmişti. Buna ek olarak da God of War Ragnarok’un daha erken bir tarihte PC sürümüne kavuşmasını sağlayıp sağlayamayacağı hakkında gelen soruları da eksik bir şekilde cevaplamıştı. Merak edilen soruları havada bırakan Cory Barlog, üreticilerle şirket politikası arasındaki farkı gözler önüne sererek ancak nihai kararın Sony tarafından verileceğini ifade etmiştir. Fakat pandemi sürecinin başlangıcından itibaren eş zamanlı oyuncu rakamlarında Steam’in rekor kırmaya devam ettiği görülmektedir. 30 milyon kullanıcıya merdiven dayayan bu yapım, 2022’de çıkacak oyunlar sayesinde de oyuncu istatistiklerinin artmasını amaçladıklarından bahsetmişti.

İlgili:  Nikon'un, DSLR Fotoğraf Makineleri İçin Listeden Kaldırdığı 7 Lens
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir