1. Anasayfa
  2. Fotoğrafçılık

Oturan Kadın Pozları İçin 3 İpucu

Oturan Kadın Pozları İçin 3 İpucu
0

Oturan kadın portreleri, özellikle iç mekanlarda çekim yapanlar için bir galerinin büyük bir bölümünü oluşturabilir. Fotoğrafçı her zaman güzel fotoğraf çekmek ister. Biz de sizler için oturan kadın pozları fotoğrafları paylaşarak ipuçlarını vermek istedik.

1. Sandalye İçin Daha Uzun Bacaklar

Sandalyede oturan kadının uzun bacaklarının doğal ve rahat bir şekilde olması her zaman kamerada gurur verici görünmez. Fotoğrafçılar müşterilerine poz verirken tam kontrole sahiptir, bu nedenle kendilerine güvenecekleri görüntüler oluşturmak için poz verme konusunda onlara nazikçe rehberlik etmek önemlidir.

image-13 Oturan Kadın Pozları İçin 3 İpucu
Sandalyede oturan kadın pozu

Sadece düz şekilde oturmak yerine, modelden sandalyenin kenarına daha yakın oturmasını, çapraz bacağı gevşetmek yerine hafifçe kaldırmasını ve ayak parmaklarını aynı yöne yönlendirmesini isteyebilirsiniz. Aynı yöntem, uzun bacak hissi yaratmak için uylukları sandalyeden hafifçe kaldırarak ve ayak parmaklarını işaret ederek çapraz ayak bilekleri için de uygulanabilir.

2. Hoş Bir Kanepe Pozu İçin Güçlü Görünüm

image-14 Oturan Kadın Pozları İçin 3 İpucu
Kanepede oturan kadın pozu

Oturmak için sıra dışı bir taktik izleyin. Sırtı düz yaslamaktansa dik durmak daha ilgi çekici olabilir. Sandalyede olduğu gibi, müşterilerin sandalye veya kanepe üzerinde kaybolmalarına izin vermek yerine kanepenin yarısında oturmalarını sağlayın. Bir kolu hafifçe kaldırmak, bacaklara dayanmasına izin vermek yerine, vücudu görsel olarak uzatan hoş bir şekil yaratmaya yardımcı olabilir.

3. Çapraz Bacaklar ve Düz Sırt ile Yerde Oturmak

Yere oturan kadınların kasık bölgesini çok fazla göstermesine izin vermek doğru olmaz. Çünkü oturmanın doğal bir yolu gibi görünse de fotoğraf çekim için uygun değildir.

image-15 Oturan Kadın Pozları İçin 3 İpucu
Yerde oturan kadın pozu

Müşterilerden kalçasının üzerine daha fazla ağırlık vermelerini ve hafifçe bir tarafa dönmelerini isteyin. Bunun yanında tek kolu ile yerden destek almalarını isteyin. Oturan kadın pozları için modelin dik oturmasını sağlayın. Bir elini beline atarken ayakların ileti uzatılmasını sağlayın.

İlgili:  Siyah Beyaz Manzara Fotoğrafçılığı İçin 5 İpucu

Yerde oturmak fotoğrafçı için zor bir durum olabilir. Ancak ufak değişiklikler ile çok güzel pozlar çıkartabilirsiniz. Umarım yazımız faydalı olmuştur. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir