1. Anasayfa
  2. Sony

PlayStation yeni AstroBot Oyununu Duyurdu!

PlayStation yeni AstroBot Oyununu Duyurdu!
0

Sony’nin State of Play sunumunda, birinci parti stüdyo Team Asobi, 2024’te PS5 için çıkacak yeni Astro Bot oyununu duyurdu.

yeni-astrobot-playstation-300x166 PlayStation yeni AstroBot Oyununu Duyurdu!

Basitçe Astro Bot olarak adlandırılan ilk fragman, sevimli küçük robotun platformlarda zıpladığını ve düşmanlarla savaşırken neşeli müziklere eşlik ettiğini gösteriyor. Ayrıca PaRappa the Rapper, Journey ve daha birçok klasik oyuna referanslar da görüyoruz. Genel olarak bu oyun, PlayStation’da oyun oynamanın neşeli bir kutlaması gibi görünüyor.

Sunumun ardından Astro Bot hakkında daha fazla bilgi ortaya çıktı ve ön siparişler oyunun ücretsiz olmayacağını doğruladı. Diğer şeylerin yanı sıra, oyun, ormanlar, plajlar, volkanlar ve devasa kum saatleri gibi gezegenleri içeren altı galakside 80’den fazla seviyeye sahip olacak.

Astro Bot serisinin, PlayStation teknolojisini tam anlamıyla kullanma geleneğini sürdüren bu oyun, DualSense kontrol cihazından yararlanmak için tasarlanmış 15 yeni yeteneği içerecek.yeni-astrobot-playstation-oyunu-300x167 PlayStation yeni AstroBot Oyununu Duyurdu!

Astro Bot yeni bir macera için geri döndü Bu, Team Asobi’nin ikonik robotu içeren beşinci projesi. Bugünkü duyurudan önce, Team Asobi’nin sevimli robotu başrolde olduğu en son proje, her PlayStation 5’e önceden yüklenmiş olarak gelen PS5 lansman oyunu Astro’s Playroom’du.

2021’de stüdyonun iş ilanı yaratmasının ardından Team Asobi’nin yeni bir oyun yapmayı düşündüğüne dair yıllardır söylentiler vardı ve bu iş ilanında stüdyo, “en iddialı oyununu” üzerinde çalıştığını ima ediyordu. Team Asobi, bu açıklamayı yaklaşık bir yıl sonra yineledi. Team Asobi, başka bir Astro Bot oyunu olup olmayacağı konusunda ketum davransa da, geçen hafta güvenilir sızıntı kaynağı Billbil-kun, PlayStation Studios alt şirketinin ikonik stüdyo maskotu içeren başka bir oyun üzerinde çalıştığını bildirdi.

İlgili:  Sony WH-1000XM5 Özellikleri ve İncelemesi
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir