1. Anasayfa
  2. Haberler

Sony A6300 ve Sony A6500 de Listeden Silindi

Sony A6300 ve Sony A6500 de Listeden Silindi
Sony A6500 Aynasız Fotoğraf Makinesi
0

APS-C sensörlü fotoğraf makineleri arasında zamanının en popüler video kameraları da listeden kaldırıldı. Sony en son kendi sitesinden Sony A9 II DSLR fotoğraf makinesini kaldırmıştı. Böylece DSLR fotoğraf makinelerinin satışı ve desteği bittiğini anlamıştık. Şimdi ise bundan birkaç yıl öncesine kadar en popüler APS-C kameralardan olan Sony A6300 ve Sony A6500 de Sony resmi sitesinden kaldırıldı.

Neden Kaldırıldı?

Bunun için ilk sebep forumda da bahsettiğimiz üzere çok yakında yeni bir APS-C sensörlü fotoğraf makinesinin gelmesidir. Hala çok kişi tarafından kullanılan bu iki gövdenin listeden kaldırılması biraz erken olsa da özellik olarak yeni çıkacak olan aynasız fotoğraf makineleri arasında çok geride kaldılar.

Satış yönünden ise yeni cihazlara daha fazla önem veren Sony artık eski modellere güncelleme getirmiyor. Böylece tamamen yeni çıkan Aynasız Fotoğraf Makinelerine odaklanmamızı istiyor.

Zamanın dokunmatik ekranı ve gövde içindeki görüntü sabitleme sistemi ile dikkatleri üzerine toplayan Sony A6500 artık rafa kaldırılmış durumda. Sony resmi sitesindeki APS-C fotoğraf makinelerinin listesine buradan bakabilirsiniz.

İlgili:  Sony Xperia Pro ile Cep Telefonunda Zirveyi Yaşayın
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir