1. Anasayfa
  2. Sony Alfa

Sony FE PZ 16-35mm F/4 G lens tanıtıldı

Sony FE PZ 16-35mm F/4 G lens tanıtıldı
0

Japon üretici Sony, yeni geniş açılı zoom lensi Sony FE PZ 16-35mm F/4 G’yi piyasaya sürdü. Bundan birkaç gün önce forum sitemizde haberini verdiğimiz full frame lens nihayet duyuruldu. Lens, lineer motorları kullanarak hem otomatik odaklamayı hem de yakınlaştırmayı kullanan ilk Sony lenstir.

Sony-FE-PZ-16-35mm-F4-G-2 Sony FE PZ 16-35mm F/4 G lens tanıtıldı

Sony FE PZ 16-35mm F/4 G , zoom yapıldığında boyut değiştirmez. Bundan önceki modellerde zoom yapıldığında lens uzuyordu. Sony 16-35 mm f4 lens küçük ve hafif bir otomatik odaklı zoom lenstir.

Yeni Full Frame Lenste Neler Yeni?

Sony yaptığı açıklamada; yeni Sony FE PZ 16-35mm F/4 G lensin , zoom tekerleğini her iki yönde ne kadar hareket ettirdiğinize bağlı olarak daha hızlı veya daha yavaş yakınlaştıran/uzaklaştıran bir zoom koluna sahip olduğunu söyledi.

Sony-FE-PZ-16-35mm-F4-G-lens Sony FE PZ 16-35mm F/4 G lens tanıtıldı

Bu odak halkasının sıkıştırılabilen bir ayarı da bulunduğu belirtildi. Yani halka size göre kolay dönüyorsa bunu daha fazla sıkıştırıp kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca Sony Alfa fotoğraf makinelerinde, zoom halkasının dönüş yönünün kullanıcının çekim stiline göre değiştirilebildiği bildiriliyor.

Genel Özellikler

Sony FE PZ 16-35 mm F/4 G , iki gelişmiş asferik eleman, bir ekstra düşük dağılımlı (ED) eleman, bir asferik eleman, bir Super ED eleman olmak üzere 12 grupta 13 elemandan oluşan bir optik tasarıma sahiptir.

Yeni lens yedi bıçaklı bir diyafram açıklığına, 16 mm’de sadece 28 cm ve 35 mm’de 24 cm minimum odak mesafesine sahiptir. Klasik olarak toza ve neme karşı dayanıklı ve bunun yanında su, yağ ve diğer kirli ve iz bırakabilecek ürünlere karşı dirençli bir flor kaplamasına sahiptir.

Sony FE PZ 16-35mm F/4 G Lens lens, piyasadaki en hafif tam çerçeve, F/4 sabit diyaframlı geniş açılı zoom lenstir.

İlgili:  Sony Vision-S Elektrikli Araba Duyuruldu

Sony FE PZ 16-35 mm F/4 G Örnek Fotoğraflar

Sony FE PZ 16-35 mm F/4 G lens ile çekilmiş fotoğraflar aşağıdadır.

Resmi tanıtım videosu;

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir