İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sony Marka Ürünler
  3. Sony PlayStation 5 Stok Sorunu Yaşıyor

Sony PlayStation 5 Stok Sorunu Yaşıyor

Sony PlayStation 5

Sony PlayStation 5 stok sorunu devam etse de satışları durmadan artmaya devam ediyor. Bu versiyonda satışlar beklenenden daha fazla arttı. Bu durum da üretim için gerekli sarf malzemelerin tedariğini zorlaştırmaya başladı.

2021 yılının en iyi konsolları arasında olan Sony Playstation 5 Türkiye’de dahi stok sonlarına geldi. Fiyatının yüksek olmasına rağmen çok rağbet gördü. Tüm dünyada bu konsola talepler çok fazla ve gittikçe artıyor. Bu nedenle Sony artık bu talepleri karşılayamıyor. Peki 2022 yılı için bir plan var mı? Yoksa bu sorun devam mı edecek.

2022 Yılında Sony PlayStation 5 Üretimi Artacak mı?

Satışa çıkmasının üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen büyük bir stok problemi ile karşılaşan Sony PlayStation 5 2022 yılı için ne planlıyor. Sony bu noktada düğmeye bastı ve üretimin artması için talepte bulundu. PS5’e gelen bu yoğun talep cihazın fiyatının da çok artmasına sebep oldu. Ancak kullanıcılar bundan yılmadı ve satın almaya devam etti.

Sony-PlayStation-5 Sony PlayStation 5 Stok Sorunu Yaşıyor
Sony PlayStation 5

Sony: Üretimi Artıracağız

Jim Ryan adlı yönetici (Sony Interactive Entertainment’ın CEO’su), geçtiğimiz haftalarda Nikkei ile yaptığı röportajda şunları belirtti:

Ryan, “Koronavirüs salgını sırasında tedarik gerçekten çok karmaşık ve zordu. Dağıtımı da online alışverişle sınırlı tutmak zorunda kaldık. Yarı iletkenlere yönelik arz ve talep dünya çapında da sıkışık bir durumda. Tedarikçilerimizden PlayStation 5 üretimini arttırmalarını istedik.” dedi.

Sony tarafından daha önce yapılan açıklamada stok sorununun 2021 ortalarına kadar süreceğini belirtmişti. Şu an ise bu sürecin ne kadar uzayacağı hakkında net bir bilgi yok. Ama gereken adımlar atılmış gibi.

PlayStation 5 Satış Rakamları

2021 son çeyrekte 7,8 milyon satış rakamına ulaşan Sony PlayStation 5 Mayıs ayı itibari ile büyük ihtimalle 8 milyonu geçmiş durumda.

Bu rakam 2020 yılı bitmeden önce 4 milyondu. PlayStation Plus abone sayısı ise yapılan açıklamaya göre 48 milyona yaklaşırken PlayStation departmanın net kârının ise 3,1 milyar doları bulduğunu söylemişti.

İlgili:  Sony Xperia 5 III Tüm Detaylar
Yorum Yap

Yorum Yap