1. Anasayfa
  2. Sony

Sony Xperia 1 VI Çok Ucuza Geliyor!

Sony Xperia 1 VI Çok Ucuza Geliyor!
0

Yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen Sony Xperia 1 VI hakkında çıkan bir söylentiye göre, selefiyle kıyaslandığında bir miktar daha uygun bir fiyat etiketiyle gelebilir. SumahoDigest’in hazırladığı bir rapora göre, Weibo’da bir kullanıcı, Sony Xperia 1 VI’nin Tayvan’da 39.990 TWD fiyat etiketiyle geleceğini belirten bir kod paylaştı. Bu fiyat yaklaşık 1.227 $’a denk gelmektedir. Bu gelişme, geçen yıl 41.990 TWD olarak fiyatlandırılan Sony Xperia 1 V’ye göre yaklaşık %5’lik bir fiyat düşüşü anlamına gelmektedir.

Diğer bölgelerde de benzer bir fiyat düşüşü olabilir ancak yeni Xperia 1 VI hala premium bir cihaz olacak ve kesinlikle ucuz sayılmayacak. Önceki Xperia 1 V’nin fiyatı ABD’de 1.399 dolar, İngiltere’de ise 1.299 £ idi. Yeni Xperia 1 VI’nin, 17 Mayıs’ta Japonya’da gerçekleştirilmesi planlanan tanıtım etkinliğinde görücüye çıkması bekleniyor.

sony-xperia-v1-fiyati-300x169 Sony Xperia 1 VI Çok Ucuza Geliyor!

Sony Xperia 1 VI’nın Öne Çıkan Özellikleri şunlar olacak: Şimdiye kadar ortaya çıkan raporlar, Xperia 1 VI’nın önceki modelde bulunan 21:9 oranı yerine 19,5:9 en boy oranına sahip olacağını ortaya çıkardı. Ayrıca ekran çözünürlüğü 4K yerine 2K olacak. Telefon, beklendiği gibi Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle güçlendirilecek.

Kamera kurulumuyla ilgili belirsizlikler devam etmektedir. Başlangıçta Xperia 1 VI’nın, tüm lenslerde 48 megapiksel Exmor T sensörlü üçlü kamera kurulumuna sahip olacağı iddia edilmişti. Ancak daha yeni bir rapora göre, telefon, 48 megapiksel ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 12 megapiksel telefoto kameradan oluşan bir kurulumla gelecek. Yalnızca ana kamerada Exmor T sensörü bulunacak. Bu kamera birimi, Xperia 1 V’in kamerasıyla benzerlik gösterecek.

İlgili:  Sony A6500 İncelemesi ve Özellikleri
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir