1. Anasayfa
  2. Haberler

Huawei P50 Özellikleri Dikkat Çekiyor

Huawei P50 Özellikleri Dikkat Çekiyor
Huawei P50
0

Huawei P50 serisinin kamera özellikleri çok merak ediliyordu. Şimdi bu detaylar gün yüzüne çıktı. Arka kısmındaki dev iki kamera herkes tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Beklenen bu özellikler sızdırılmış durumda ve işte tam modeller. Huawei bu serisinde kullanacağı tam modeller P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus şeklinde olacak. Düşen yeni görüntülerle birlikte artık tasarım kısmı da netleşmiş oldu. Büyük yapıda elektrikli ocakları anımsatan dev iki adet kamera ile Huawei P50 önceden olduğu gibi bu sefer de kamera özelliklerini öne çıkarıyor. Toplamda 4 adet kameraya sahip olacak bu modelin ana kamerasının boyutu 1″ olması bekleniyor. Şu ana kadar piyasadaki telefonlara göre en büyük sensör bu olacak.

Yeni Huawei P50’nin Kamera Sistemi Net Olarak Sızdırıldı

Sızdırılan fotoğraflara baktığımızda üst alan içerisinde 3 adet kamera bulunuyor. Bu kameralar özel bir zoom özelliği içerecekken alt alanda ise 1 adet büyük bir kamera yer alıyor. Bu kameranın bulunduğu bölüm ana kamera olarak adlandırılıyor. Aşağıda sunduğumuz fotoğrafın tamamen gerçek olduğu söyleniyor. Kamera üzerinde 2 adet de LED flaş yer alıyor.

Tasarım olarak ise çağımıza ayak uyduracak türde ince bir çerçeve bekleniyor. Yuvarlak kenarlar bizi beklerken ön kısımda yine ufak boyutlarda bir selfi kamerası da yer alacak.

Huawei-P50 Huawei P50 Özellikleri Dikkat Çekiyor
Huawei P50

İşletim Sistemi Android mi?

Huawei P50’nin beklenen işletim sistemi android olmayacak. Firmanın kendi orjinal sistemi olan Harmony OS bu modelde gündeme gelecek. Çünkü Huawei resmi olarak Google’dan lisans alamıyor. Bunun sebebi ise ABD’nin bir ambargo uyguluyor olması. Bu sebeple şirket googledan umudu keserek kendi işletim sistemi yanında kendi uygulama ve oyun marketini de yayınlamış durumda.

Sonuç olarak kullanıcıların artık Harmony OS işletim sistemine psikolojik olarak hazırlanması gerekiyor.

İlgili:  DJI Pocket 2 Beyaz Renkte Geliyor
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir