1. Anasayfa
  2. Haberler

Sony PS5 Pro geliyor: İşte Detaylar

Sony PS5 Pro geliyor: İşte Detaylar
0

Çip krizine rağmen arka planda üretilen Sony PS5 Pro tüm kullanıcılar tarafından bekleniyor. Playstation 5 ilk defa bildiğimiz üzere karşımıza 2020 yılında geldi. Sürekli gelen çip yetersizliği sebepleri ile ulaşılamaz bir hal aldı. Fiyatları çok yüksek olsa bile Türkiye’de kullanıcılar PS5 bulmakta zorlandı. Tüm bunlara rağmen Sony boş durmuyor ve arka planda yeni konsollar üretmeye devam ediyor.

Sony PS5 Pro ABD’de

İncelenen taşıma kayıtları gösteriyor ki 16 Aralık 2021 tarihinde, yapılan bu oyun konsollarının ilk prototipi, İngiltere’deki Sony Interactive Entertainment Europe’dan ABD’deki Sony Interactive Entertainment’a gönderildi. Yapılan incelemede yeni nesil taşınan bu konsol Sony PS5 Pro olduğu düşünülüyor.

ps5-pro Sony PS5 Pro geliyor: İşte Detaylar
Sony PS5 Pro

Oyuncular tarafından incelenen kayıtlar sonrasında görüldü ki 700 kilogramlık bir sevkiyat yapıldı. Peki Sony, Avrupa şubelerinden USA’ye 700 kilogramlık ne göndermiş olabilir?

Çoğu kullanıcılar da belirtiyor ki PS5 modelleri zaten Amerika’da üretiliyor. Bu nedenle Avrupa’dan gelen yeni prototipler PS5 değil. Bu düşünceler yeni konsolların PS5 Pro olduğu gerçeğini doğruluyor. Ayrıca PS5 Pro konsolların taşındığı bölge de ilginç. Prototipler, Virginia’da bir eyalet olan Norfolk’a gönderilmiş durumda, ancak bu bölgede resmi bir Sony bayisi ve üretimi yapılmıyor.

Sony PS5 Pro Özellikleri

Sony Playstation 5 Pro teknik özelliklerinin tarihsel süreç incelendiğinde en erken 2023 yılında gelmesini bekliyoruz. İlk prototip yapıldı ise ve yukarıdaki haberimiz dikkate alındığında 2022 yılı sonlarında da PS5 Pro teknik özellikler ortaya çıkabilir.

image-12 Sony PS5 Pro geliyor: İşte Detaylar
Sony PS5

Dedikoduları yorumlamak gerekirse şu anda duyurulan model için iki seçenek var. Birincisi PlayStation VR’ın bir üst modeli veya bir PS5 varyantıyla ilgili. Sony tarafından resmi bir açıklama gelene dek bunu bilemeyeceğiz.

Peki ya siz Sony PS5 Pro hakkında bu iddialara ne diyorsunuz? Görüşlerinizi SonyTürk Forum‘da veya yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili:  Sony Vision-S Elektrikli Araba Duyuruldu
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir