1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Sony SRS XB13 Extra Bass – Bluetooth Hoparlör

Sony SRS XB13 Extra Bass – Bluetooth Hoparlör
Sony XB13 Extra Bass
0

Sony, kompakt bir bluetooth hoparlör arayanlar için Sony SRS-XB13 Extra Bass’ı Piyasaya sürdü. Özellikle küçük boyutuyla dikkatleri üzerine çeken Sony hoparlör ile istenilen her yere taşınmak amaçlandı. En üst seviyedeki ses potansiyeli ile iddialı görülen bu cihaz, tasarımıyla da beğeni toplamayı başardı. Gelin cihazın öne çıkan özelliklerini yakından inceleyelim.

Sony SRS XB13 Teknik Özellikleri

Sony SRS XB13 Extra Bass, yaklaşık 76 mm çap, 95 mm boyut ve 253 gram ağırlık olarak karşımıza çıkmakta. Cihaz boyutuna oranla oldukça yüksek bir ses performansı ile öne çıkıyor. Android ve IOS cihazlarıyla uyumlu olarak çalışan hoparlör, Google Asistan ve Siri ile destekleniyor. Cihazın üzerinde mevcut olan mikrofon tuşu ile kullanıcıların telefon görüşmeleri yapabilmesi ve sesli asistanı kullanabilmesi amaçlanıyor. Aynı zamanda Stereo Pair ile birden fazla SRS-XB13 eşlenerek stereo ses alınabiliyor.

Sony SRS XB13 Extra Bass, 16 saatlik bir batarya ömrüne sahip. Kullanıcılar telefonları üzerindeki pil göstergesinden hoparlörün batarya ömrünü takip edebiliyor. Aynı zamanda cihazın pil seviyesi düştüğünde alacakları bildirim sayesinde cihazı şarj etme zamanı anlaşılabiliyor.

Sony SRS-XB13 Extra Bass’ın Dikkat Çeken Sıra dışı Tasarımı

Sony SRS-XB13 ses çıkışı üst kısımda yer alan silindir şeklinde bir cihaz. Gövdesine adapte edilmiş bir kordona sahip olan bu cihaz, ister bileğe ister çantaya takılarak taşınabilmekte. Açma-kapatma, eşleştirme, oynatma, ses açma-kapama tuşları silikon olarak dizayn edilmiş. Böylelikle tuşların dayanıklılığını arttırıyor. Silikon tuşların yanı sıra USB-C şarj girişini kapatan bir kapakçık yer alıyor. Kapağın kapalı olması su geçirmezliğin korunması açısından oldukça önemli bir unsur.

Ürünün gövdesinde Sony logosu yer alıyor. Cihazın üst kısmı hoparlörü koruyan metal ızgara, hoparlörün altında ise kaymaz bir malzeme ile donatılmış olarak göze çarpıyor. Tasarım açısından sağlam bir görüntü ile tamamlanmış olduğunu söylemek mümkün. Cihaz limon sarısı, açık mavi, kahverengimsi gri, mercan pembesi, siyah ve barut mavisi olarak dikkat çekici 6 renk seçeneğine sahip. Kutusunun içerisinden de bir adet USB kablosu bulunmakta.

İlgili:  En İyi Manzara Fotoğrafları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir