1. Anasayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Moza Air 2S Gimbal 4.2 Kg Duyuruldu

Moza Air 2S Gimbal 4.2 Kg Duyuruldu
Moza Air 2S
0

Moza markası, yeni steadicam (elektronik sabitleyicili) Moza Air 2S modelini tanıttı. Bu yeni ürün, halihazırda piyasadaki Moza Air 2 için yeni güncellemeler içeriyor. Peki yenilikler neler şimdi bunlara bakalım.

Önceki modelde yani Air S’de 16 saate kadar çalışma süresi vardı. Yeni model ise bataryayı biraz daha geliştirerek 3200 mAh seviyesine getirdi. Gimbalın şarjı bu sayede yaklaşık 20 saat gidecek.

Moza Air 2S İnceleme ve Özellikler

Yeni Moza Air 2S, Panasonic BGH1 gibi bazı ağır film kameraları mevcut aynasız ve SLR kameraların çoğunu taşıyabilir. 4,2 kg ağırlığa kadar kameraları rahat bir şekilde taşıyabilir.

Moza Air 2S 20 saat çalışabiliyor. Şarj süresine baktığımızda önceki model 5 saatte şarj oluyordu. Bu model ise 2 saatte tam dolu bir batarya sunuyor. Cihazın ağırlığına baktığımızda ise gimbalın kendisi kendisi, Air 2S’nin önceki sürümünde 1,6 kg idi. Yeni modelin ağırlığı ise biraz daha artış göstererek 1,75 kg seviyesine geldi.

Moza Air 2S’deki bir diğer yenilik ise akıllı tekerleğin görünüm tarzıdır. Kaydırma, eğme, yakınlaştırma ve odaklamayı (isteğe bağlı iFOCUS lens kontrol sistemiyle) rahat ve doğru bir şekilde kontrol etmenize olanak tanır

Moza Air 2S’in güzel özelliklerinden biri de ayarları kaydetmesi. Yani gimbal üzerine bir Sony A7S III koyup kullandığınızda gövdeye has özellikleri kaydedebilirsiniz. Daha sonra diyelim ki Sony A6000 kullandınız ve bunun ayarlarını da özelleştirdiniz. Tekrar Sony A7S III gövdeye döndüğünüzde gimbal ayarlarını tekrar özelleştirmeniz gerekmez.

Çekim modlarıyla ilgili olarak, Moza Air 2S, nesne izleme , spor modu ve FPV modu gibi işlevlerin yanı sıra bir hareket simülasyon modu içerir. İkincisi, her eksenin bir akıllı telefon kullanılarak bağımsız olarak kontrol edilmesini sağlar.

Moza Air 2S Fiyat

Moza Air 2S’nin fiyatı yurtıdışı piyasasında 500$ olacakken Türkiye’deki fiyatının vergiler de eklendiğinde ilerleyen dönemde 7000TL olması bekleniyor. Benzer ürün fiyatlarına bakacak olursak;

İlgili:  Sony Xperia 10 III Lite Tanıtıldı. İşte Özellikleri

Temel Özellikler

  • Taşıma yükü: 4.2 kg / 9.3lbs
  • Hızlı Şarj: 2 saatte
  • Pil Ömrü: 20 saat
  • Harici şarj aleti desteği
  • 3 eksenli kilitleme sistemi
  • Yüksek malzeme kalitesi
  • Birden fazla cihaz bağlayabilme (1 kamera + 2 telefon)

Moza Air 2S Fotoğrafları

Ürün tanıtımında kullanılan bazı fotoğraflar aşağıdadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir