1. Anasayfa
  2. Haberler

Profoto Kamera Uygulaması Çıkardı

Profoto Kamera Uygulaması Çıkardı
profoto kamera uygulaması
0

Profesyonel Kamera Uygulaması: Profoto Camera

Akıllı telefon fotoğrafçılığında yeni bir adım; Profoto kamera uygulaması. Bu yazılım RAW fotoğraf modunu destekliyor. Profesyonel mobil fotoğrafçıların aradığı bir özellik olan RAW çekim modu ile fotoğrafları işlemek daha esnek hale geliyor.

Profoto Camera, “profesyonel fotoğrafçıların” tüm Profoto ürünü olan ışık sistemlerini daha iyi kullanabilmesini sağlamak için üretildi. Kullanılan ışıkları daha iyi takip etme ve yakalama özelliği sunan Profoto kamera uygulaması profesyoneller için güzel bir yazılım. Profoto Control uygulaması üzerinden bu deneyime en büyük katkı, şirketin JPEG’lerden beş ila sekiz kat daha fazla bilgiye sahip dosyaları sağladığını söylediği Profoto RAW’ın dahil edilmesidir.

profoto-kamera-uygulamasi Profoto Kamera Uygulaması Çıkardı
Profoto Kamera Uygulaması

Ayrıca Profoto Camera, fotoğrafçıya Profoto ışık sistemleri ile ilgili iki seçenek sunuyor. Bunlardan herhangi birini kullanıcı istediği şekilde seçebiliyor.

  • Klasik mod
  • Akıllı mod

Klasik mod, pozlama ve flaş ayarlarının manuel olarak kontrol etmesine müsaade eder. Bu şekilde hassas ayar ile daha profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz. Bunun dışında Profoto’nun yeni bir otomatik pozlama algoritması olan AirX Smart-TTL’yi de kullanmasına izin verir. Kısacası, Klasik mod fotoğrafçıya akıllı telefonlarının tam kontrolünü standart bir kameraymış gibi verir ve aydınlatma kontrolünün bu deneyime uymasına izin verir.

Akıllı mod, Profoto’nun bir akıllı telefondaki fotoğraf çekme ayarlarının bir otomatik halidir. Akıllı mod, “profesyonel görüntüleri anında yakalamak” için flaşlarla çalışan bir dizi akıllı kontrast ve sıcaklık efekti sunar. Aşağıda, Akıllı modda sunulan kontrast ve renk sıcaklıkları aralığına bir örnek verilmiştir.

profoto-akilli-mod-smart-mode Profoto Kamera Uygulaması Çıkardı
Profoto Kamera Uygulaması: Akıllı Mod

Profoto Kamera Uygulaması ile Çekilmiş Örnek Fotoğraflar

Profoto ışık sistemleri ve kamera uygulaması ile aşağıdaki fotoğraf İphone 12 Pro ile çekilmiştir. Kullanılan ışık sistemine göre Profoto Camera ile RAW çekim yaptığınızda aşağıdaki gibi güzel sonuçlar elde etmek mümkün.

Profoto-kamera-uygulamasi-ornek-fotograf_600x800 Profoto Kamera Uygulaması Çıkardı
Profoto Kamera Uygulaması Örnek Fotoğraf (İphone 12 Pro)

Aşağıdaki fotoğraf ise Iphone 12 Pro Max ile çekilmiştir.

Iphone-12-pro-max-ve-profoto-camera-600x800-1 Profoto Kamera Uygulaması Çıkardı
Profoto Kamera Uygulaması Örnek Fotoğraf (Iphone 12 Pro Max)

Profoto Kamera Uygulamasını Nasıl İndirebilirim?

Aşağıda vereceğimiz linklerden hem android hem IOS mobil cihazlarınızda uygulamayı indirip kullanabilirsiniz.

İlgili:  Sony ve Honda Birlikte Araç Üretecek

Android indirme linki için tıkla.

IOS indirme linki için tıkla.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir