1. Anasayfa
  2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

2022’nin En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri – Tavsiyeleri

2022’nin En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri – Tavsiyeleri
0

Aynasız fotoğraf makineleri odaklama hızı ve kompakt oluşları ile öne çıkar. En yeni teknoloji imkanları ile donatılan aynasız fotoğraf makineleri elbette daha pahalı. Ancak içlerinde uygun fiyatlı ve bütçenize göre olanları da mutlaka vardır. En iyi aynasız fotoğraf makinesi tavsiyesi isteyenler için bu yazımızı hazırladık.

Aynasız kameralar kompakt boyutları, üstün performansları ve büyüyen lens seçenekleriyle son yıllarda oldukça popülerdir. Aynasız teknoloji, durgun olan DSLR’leri hızla geride bıraktığından artık herkes aynasız makinelere yöneldi. Halihazırda fotoğraf makinesi olanlar aynazı gövdelere geçmek için plan yapmaktadır.

Aynasız Fotoğraf Makinelerinin Avantajları

Aynasız kameraların ana özelliği, çoğu DSLR’ye kıyasla en son teknolojiye ve yüksek çözünürlüklü sensörlere sahip olmalarıdır. Çoğu fotoğrafçı ise bunların daha hafif, taşınabilir olması ile ilgilenmektedir.

Daha küçük ve daha hafif olsa da, en yeni aynasız fotoğraf makineleri her zaman daha maliyetlidir. Daha yüksek çekim hızı sunan bu gövdeler seri çekimlerde vazgeçilmezdir. Spor çekimlerinde, aksiyon çekimlerinde odaklama hızı yüksek kameralar kullanılır. Bunların dışında daha yüksek ara bellek ve yazma hızı sunan aynasız fotoğraf makineleri sizin de ihtiyacınız olabilir.

İşte 2022’nin En İyi Fotoğraf Makineleri

  • En İyi Genel Aynasız Fotoğraf Makinesi: Sony Alpha 1
  • En İyi Aynasız Fotoğraf Makinesi: Nikon Z7 II
  • En İyi Orta Sınıf Aynasız Fotoğraf Makinesi: Sony Alpha 7 IV
  • En İyi Yeni Başlayan Aynasız Fotoğraf Makinesi: Fujifilm X-T30
  • En İyi Hibrit Aynasız Fotoğraf Makinesi: Canon EOS R5
  • En İyi Video Odaklı Aynasız Fotoğraf Makinesi: Sony a7S III
  • En İyi Orta Format Aynasız Fotoğraf Makinesi: Fujifilm GFX 100S
  • En İyi Crop-Sensor Aynasız Fotoğraf Makinesi: Fujifilm X-T4

En İyi Genel Aynasız Kamera: Sony Alpha 1

sony-a1-aynasiz-fotograf-makinesi 2022'nin En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri - Tavsiyeleri
Sony A1 Aynasız Fotoğraf Makinesi

6500$ fiyatı ile sporcuların ve aksiyon çekerlerin vazgeçilmezi Sony Alfa 1. Etkileyici özelliklerinin arasında yenilenmiş sensörü var. 50,1 megapiksel sensör çözünürlüğü, 15+stop dinamik aralığı, 32.000’e kadar ISO hassasiyeti, inanılmaz hızlı otomatik odaklama, 30 fps sürekli çekim modu ve hava sızdırmazlığı gibi özelliklerle tüm fotoğraf ihtiyaçlarınız için mükemmel fir aynasız fotoğraf makinesidir.

Aynı şekilde, video özellikleri de mükemmeldir, hem 4K hem de 8K video sunan Sony A1 aynasız fotoğraf makinesi daha iyi pil ömrüne sahiptir.

Profesyoneller İçin En İyi Aynasız Fotoğraf Makinesi: Nikon Z7 II

nikon-z-ii 2022'nin En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri - Tavsiyeleri
Nikon Z7 II Aynasız Fotoğraf Makinesi

3000$ fiyati ile Nikon’un en yeni aynasız fotoğraf makinesi Nikon Z7 II, 5 eksenli görüntü sabitleme sistemine sahip. Saniyede 10 kare çekim, 4K UHD video çekim, çift bellek kartı yuvasına sahip 45,7MP tam kare sensör ile birlikte dikey pil tutuşunu destekler.

İlgili:  Sony WH-1000XM3 Özellikleri ve İncelemesi

Z7 II, Nikon’un yeni amiral gemisi olarak geçer ve ilk nesil üzerine birçok yenilik getirmiştir. Özellikle çift işlemci ve yukarıda belirtilen çift bellek kartı yuvası bunlardan ikisi diyebiliriz. F-Mount lenslerin kullanılmasına izin veren FTZ adaptörü ile eşleştirildiğinde veya doğal Z-Mount aynasız lenslerle kullanıldığında, görüntü kalitesi kesinlikle inanılmazdır.

En İyi Orta Sınıf Aynasız Fotoğraf Makinesi: Sony Alpha 7 IV

Sony-a7IV 2022'nin En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri - Tavsiyeleri
Sony Alpha 7 IV Aynasız Fotoğraf Makinesi

2500$ fiyatı ile Sony Alpha 7 IV modeli çok beklendi. Şirketin en son teknolojisiyle dolu olan bu ürün, insanların yanı sıra hayvanlar ve kuşlar için göz algılamalı sensöre sahiptir. Otomatik odaklamada endüstri lideri hız ve doğrulukla en üst seviye tam kare çözünürlük arayan herkes için idealdir.

33 megapiksel (34.1 gerçek, ve BIONZ XR görüntü işlemcili) Exmor R sensörü (amiral gemisi Alpha 1 ile aynı işlemci), 50 ila 204.800 geniş ISO aralığı, 0,5 adımlı IBIS iyileştirmesi, 15 durak dinamik aralık, %94 AF kapsama alanı ve 759 faz algılama noktası, kapatıldığında sensör için bir toz kalkanı öne çıkan özelliklerden. Önceki modellerde de hayvan gözü algılama sistemi vardı. Ancak Sony bu modelde göz algılama doğruluğunu %30 kadar iyileştirdiğini belirtti.

Sony A7 IV nerdeyse her çekim için diğer kameralar için üstünlük sağlayan mükemmel bir hibrit gövdedir. Detaylı bilgi için forum sitemizdeki konuya buradan ulaşabilirsiniz.


En İyi Yeni Başlayan Aynasız Fotoğraf Makinesi: Fujifilm X-T30

fujifilm-x-t30-aynasiz-fotograf-makinesi-1024x683 2022'nin En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri - Tavsiyeleri
Fujifilm X-T30 Aynasız Fotoğraf Makinesi

900$ fiyatı ile Fujifilm X-T30 fotoğrafçılığa yeni başlayanların gözbebeği oldu bile. Bütçeniz X-T3 ve XT4 için yeterli değilse bu aynasız fotoğraf makinesi tam size göre.

Bunun nedeni, X-T30’un daha pahalı olan X-T3’ün birçok özelliğine sahip olmasıdır. Bunlar arasında 26 megapiksel APS-C sensör, X-Processor 4 Quad Core-CPU, eğik 3 inç dokunmatik ekran, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı ve 20 fps’ye kadar sürekli çekim modu bulunur.

X-T30’u yeni başlayanlar için iyi bir seçim haline getiren diğer özellikler arasında 425 faz algılama noktasına sahip Hibrit AF sistemi, pozlama telafisi ve deklanşör hızı ayarları ve ve UHD 4K 30p video bulunur.


En İyi Hibrit Aynasız Fotoğraf Makinesi: Canon EOS R5

Canon-R5-aynasiz-fotograf-makinesi 2022'nin En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri - Tavsiyeleri
Canon EOS R5 Aynasız Fotoğraf Makinesi

3900$ fiyatı ile Canon EOS R5 şirketin 2020 amiral gemisidir. Tam kare aynasız fotoğraf makinesi, profesyoneller veya çok çeşitli fotoğrafçılık projeleri için mükemmel ekipmana ihtiyacı olan herkes için en iyi seçim olmaya devam ediyor. 

İlgili:  Sony Bütçe Dostu Telefonu Xperia Ace 2’yi duyurdu!

Bazı öne çıkan özellikleri; 45 megapiksel CMOS sensör, 8K video çekimi, 12 fps’ye kadar (mekanik deklanşör) – 20 fps (elektronik deklanşör) sürekli çekim modu. Canon EOS R5 modelin öne çıkan özelliği %100 kapsama alanı Dual Pixel II AF sistemidir.


En İyi Video Odaklı Aynasız Fotoğraf Makinesi: Sony a7S III

sony-a7s-iii-aynasiz-fotograf-makinesi 2022'nin En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri - Tavsiyeleri
Sony A7S III Aynasız Fotoğraf Makinesi

3500$ fiyatı ile Sony A7S III, en iyi tam kare aynasız video kamera olarak geçiyor. Sony’nin video odaklı tam kare serisinin üçüncü sürümü, 120p’ye kadar UHD 4K video çekim sunarken 16 bit Raw video çıkışı, 10 bit 4:2:2 dahili video ve 5 eksenli gövde içi stabilizasyon içeren özelliklere sahiptir. Ayrıca 12 MP BSI CMOS sensör, Bionz XR işlemci, 9.44M nokta EVF’ye sahiptir.

UHS-II SD kartları veya CFexpress Type-A kartları destekleyen Sony A7S III Aynasız Kamera 4:2:2 10 bit kayıt değerine sahiptir.

Detaylı bilgi için forum sitemizdeki konuya buradan ulaşabilirsiniz.


En İyi Orta Format Aynasız Fotoğraf Makinesi: Fujifilm GFX 100S

fujifilm-gfx-100s-1 2022'nin En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri - Tavsiyeleri
Fujifilm GFX 100S

6000$ fiyatı ile Fujifilm GFX 100S orta format aynasız kameralar arasında en doğru renkleri sunan kameralardan biridir. Orta format sensörler otomatik netleme ve çekim performans hızlarından ödün verirken, modern bir dijital kamerada mümkün olan en iyi görüntü kalitesine sahip olmalarıyla bilinirler. Amacınız inanılmaz stüdyo portreleri veya güzel yüksek çözünürlüklü manzara görüntüleri yapmaksa, orta format sizin için vazgeçilmez olabilir.

GFX 100S, 102 megapiksel BSI-CMOS sensör, 6EV’e kadar geliştirilmiş görüntü sabitleme, 4K 30p video özellikleri, 5,0 fps’ye kadar sürekli çekim ve sabit konular için çok çekimli 400 MP modu gibi etkileyici özelliklere sahiptir.


En İyi Crop-Sensor Aynasız Fotoğraf Makinesi: Fujifilm X-T4

fujifilm-xt-4 2022'nin En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri - Tavsiyeleri

1700$ fiyatı ile Fujifilm X-T4, crop sensörlü aynasız fotoğraf makineleri arasında önemli yer kazanmıştır. Ne kadar crop sensör olsa da düşük ışık performansı ve dinamik aralık performansı iyidir.

26 megapiksel sensör çözünürlüğü sunan bu aynasız fotoğraf makinesi 20 fps hızlı çekim sunar. Hem fotoğraf hem de video için mükemmel bir seçim olur. Bunu sağlayan 4K 60P video çekim imkanıdır. FullHD modda ise 240 fps çekim hızı sunmaktadır. Dokunmatik ekran, çift UHS-II kart yuvası, 3.68M noktalı OLED elektronik vizöre sahiptir. Ayrıca 12 Fujifilm Film Simülasyon modunun dahil edilmesi ve USB-C tipi konektörle USB şarj edilebilir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir