1. Anasayfa
  2. Mobil Cihazlar
Trendlerdeki Yazı

Sony Kamera Teknolojisi Cep Telefonlarına Geliyor

Sony Kamera Teknolojisi Cep Telefonlarına Geliyor
Sony CMOS Sensör Telefonlara Geliyor
0

Akıllı telefonlar için sensör üretimine devam eden Sony, ürettiği CMOS sensörü mobil cihazlar için de getiriyor. Mobil dünyada geliştirdiği telefonlarda çok iyi payı olmayan Sony bakalım bu sefer ne yenilikler getirecek.

Sony, 11 Aralık 2021’de başlayan IEEE Uluslararası Elektron Cihazları Toplantısında belirttiği üzere, kameralar için üretilen CMOS sensörün artık cep telefonlarda da olacağını duyurdu. Sensörün yığınlanmış olarak geleceğini duyuran Sony, bu cihazlarda 2 katmanlı transistör yapısını kullanacağını söyledi.

Teknolojik Devrim Olabilir

Fotoğraf makinelerinde sensör ve dinamik aralığa çok önem veren Sony’nin hedeflerinden biri de mobil cihazlarda dinamik aralığı artırmak.

image-1 Sony Kamera Teknolojisi Cep Telefonlarına Geliyor
Yığınlanmış Transistör Yapısı

Eski sistemlerde yer alan fotodiyotlar ve yeni teknoloji olan pixel transistörleri aynı katmanı kullanıyor. Bu yolla üretilen fotoğraflarda daha fazla dinamik aralık gelmesi hedefleniyor. Tabi bu durumun donanımsal açıdan da yüksek donanım gerektireceği aşikar. Hem kamera hem sensör olarak yeni adımlar atan Sony’den yeni haberler geldikçe paylaşacağız.

İlgili:  Fotoğraf Netleştirme Uygulaması
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir