1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Sony RX100 VII İncelemesi ve Özellikleri

Sony RX100 VII İncelemesi ve Özellikleri
sony rx100 vii
0

Sony DSC-RX100 VII Kompakt Fotoğraf Makinesi

Sony RX100 VII, uzun ismi ile Sony Cyber-Shot DSC-RX100 VII, 2019 yılında duyurulmuş bir fotoğraf makinesidir. Bu gövde, RX dijital kamera serisinin bir parçasıdır. Sony RX100 VII, kompakt makineler serisinde en başarılı kameralardan birisidir. Hem performans olarak hem de özellikler olarak üstün bir kameradır. Bu serinin başarılı olduğu aşikardı ve serinin başarılı olduğunu gören Sony mantıklı bir karar vererek her yıl üstüne koyarak, yeni birkaç özellik eklemesi yaparak yeni modeller piyasaya sürmüştür. RX100VII’ nin ekran boyutu 3 inç olarak tasarlanmıştır. Dokunmatik ekrana sahip olan bu kamera, darbeye karşı dayanıklı bir ön cam ne yazık ki mevcut değildir. Lakin alt piksel teknolojisi bulunmaktadır.

sony-rx100-vii-1024x576 Sony RX100 VII İncelemesi ve Özellikleri
Sony DSC-RX100 VII

Kameranın özellikleri ve detayları

Kameranın megapikseli 20 MP olarak tasarlanmış ve son derece başarılı olarak yorumlanmış bir megapiksel sayısıdır. Optik görüntü dengeleyicisi de bulunmaktadır. Video kayıt kalitesi 2160p x 30 fps’ tir. Kameramızın çift ton LED flaşı bulunmaktadır. Azami diyafram açıklığı f 2,8 olarak oluşturulmuştur. Arka aydınlatmalı sensörü bulunmaktadır.” Arka plan aydınlatma CMOS sensörü, daha önce kullanılan CMOS sensörleri üzerine uygulanan yeni bir yapı türünü ifade eder. Bu sensörler, kablo sistemi katmanının konumunu değiştirerek ışık kaybını azaltır; buna bağlı olarak ışık hassasiyeti artar ve görüntüye kaydedilen kumlanma azalır.

Sony-RX100-VII-3 Sony RX100 VII İncelemesi ve Özellikleri
Sony DSC-RX100 VII

Filmi kaydederken sürekli otofokus özelliği mevcuttur. İki-aşamalı deklanşörü fotoğraf makinesinde bulunmamaktadır. Fotoğraflar için faz algılamalı otomatik odaklama mevcuttur. Ağır çekim video kaydını desteklemektedir. Elle pozlama yapılabilmektedir de. Manuel ayarlı ISO bulunmaktadır. CMOS sensörü eklenmiştir. Seri çekim modu da bulunmaktadır. Seri çekim moduyla beraber art arda fotoğraf çekimi yapılabilmektedir. HDR modu da fotoğraf makinesini özel kılan etmenlerden birisidir. Manuel ayarlı fokus özelliği de mevcuttur.

İlgili:  En İyi DSLR Kameralar 2022

Harici bellek yuvası mevcut ağırlığı 302 g’dır. İnceliği 43 mm, genişliği 102 mm, yüksekliği 58 mm, hava geçirmez mevcut değildir. Hacimi 254,388 cm³’tür. Dahili Stereo Hoparlör mevcut değildir. 2 tane mikrofona sahiptir. Pilleri çıkarılabilirdir. Pilleri şarj edilebilirdir. Pil seviye göstergesi mevcuttur.

 Kablosuz şarj edilme mevcut değildir. SLT serilerinin çoğunda bulunan kablosuz şarj etme özelliği bu kamerada bulunmamaktadır. Bu da müşteriler tarafından hoşnut olunmayan bir özelliktir.

sony-rx100-vii-2-1024x576 Sony RX100 VII İncelemesi ve Özellikleri
Sony DSC-RX100 VII

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap