1. Anasayfa
  2. Fotoğrafçılık
Trendlerdeki Yazı

2022’nin En İyi Fotoğrafçı Sırt Çantaları

2022’nin En İyi Fotoğrafçı Sırt Çantaları
0

Bir fotoğrafçının kamera çantası, aslında isimsiz bir kahramana benzer. O olmadan, fotoğrafçılar işlerini yapamazlar. Yüzlerce iyi çanta içinden ihtiyacınız olanı seçmek elbette zor. Bu yüzden size en iyi fotoğrafçı çantaları 2022 yılına özel hazırladık.

En iyi kamera sırt çantaları her zaman son derece çekişmeli ve öznel bir tartışmadır ve olacaktır. Herkesin zevki farklıdır. Profesyonel bir sırt çantasının ne yapması gerektiği konusunda çok farklı beklentiler vardır. Bu yüzden başlıklarımızı geniş tutarak size fotoğrafçı çantalarını derledik.

Neden Kamera Sırt Çantası Gerekli

Sırt çantalarının birkaç görevi iyi yapması gerekir ve bu gereksinim listesi öngörülen kullanım zamanına bağlı olarak değişir. Örneğin, bir günlük kullanılacak fotoğrafçı çantası hafif ve hareketli olması gerekirken, bir seyahat çantasının uzun süre taşınabilmesi için konforlu olması gerekir. Macera, aksiyon sırt çantaları, son derece hassas ayarlamaları destekleme yeteneğine sahip olmalıdır. Bunun başında dahili sert bir destek sistemine sahip olması gelir. Her durumda, fotoğrafçılar çantalarının dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını ve güvenli olmasını bekler.

Herkes İçin Uygun 1 Fotoğraf Makinesi Çantası Var Mı?

Bildiğimiz 3 büyük fotoğrafçı çantası yapan firmalar Lowepro, Manfrotto ve Think Tank. Büyük firmalar bile herkese uygun bir çanta yapmaktan vazgeçmiştir. Bu sırt çantaları bu yüzden kullanım alanına göre değişkenlik gösterir. Dağcılık için ayrı, fotoğrafçılık için ayrı, tatil için ayrı çantalar üretilir. Kısa süreli çanta taşımak için ayrı bir çantanız, uzun süre taşımak için ayrı çantanız olmalıdır.

Tüm bu etkenleri göz önüne alırsak tek bir fotoğraf makinesi çantası yeterli olur diyemeyiz.

En İyi Fotoğrafçı Çantası Önerileri 2022

Aşağıdaki listede size en iyi fotoğraf makinesi çantaları hakkında bir liste veriyoruz. İşte en iyi fotoğrafçı çantaları;

  • Fotoğrafçılar için En İyi Günlük Kullanım Sırt Çantası: Peak Design Everyday Backpack V2
  • Fotoğrafçılar için En İyi Macera Sırt Çantası: Shimoda Action X70
  • Fotoğrafçılar İçin En İyi Seyahat Sırt Çantası: Shimoda Explore 35 V2
  • Fotoğrafçılar için En İyi Sırt Çantası / Yürüyüş Sırt Çantası: Moment Strohl Mountain Light Sırt Çantası
  • Fotoğrafçılar için En İyi Yuvarlanma Çantası: Think Tank Airport International V3
  • Fotoğrafçılar için En İyi Spor Çantası: Wandrd HEXAD Access Duffel Sırt Çantası
  • Fotoğrafçılar için En İyi Messenger Tarzı Çanta: Peak Design Everyday Messenger V2
  • Fotoğrafçılar için En İyi Aksesuar Çantası: Peak Design Tech Pouch

Fotoğrafçılar için En İyi Günlük Kullanım Sırt Çantası: Peak Design Everyday Backpack V2

image-16 2022'nin En İyi Fotoğrafçı Sırt Çantaları

Fiyat: 20 litre:$260, 30 litre: $290

İlgili:  Siyah Beyaz Manzara Fotoğrafçılığı İçin 5 İpucu

“Günlük kullanım” sırt çantası, en popüler bir tarz olduğu bir gerçek. Bu nedenle en çok rekabetçi ve beğenme ihtimalinizin en çok olduğu fotoğrafçı çantasıdır. Peak Design Everyday Backpack V2 fotoğrafçı çantası genel kullanım olduğu için daha fazla fotoğrafçıya hitap eder. Kullanıcılar bu çantayı alarak uzun süre memnun şekilde kullanım sağlayabilir.

Mükemmel bir kamera çantası olmasa da malzeme kalitesi iyi ve uzun süre kullanılabilir. Çantanın ağırlığı biraz fazla olduğu için uzun süre taşımak zor gelebilir. Peak markasının çantanın her yerinde mıknatıs kullanması her zaman takdir edilir. Bu segmentte rekabet etmek zor bir iş, ancak Peak Design oldukça rahat, uyarlanabilir ve dayanıklı bir çanta üretmek için daha az taviz vermiş görünüyor.

Fotoğrafçılar için En İyi Aksiyon Sırt Çantası: Shimoda Action X70

image-17 2022'nin En İyi Fotoğrafçı Sırt Çantaları

Fiyat: $500

Shimoda, uzun, çok uzun yürüyüşler yapmayı planlayan kişileri düşünüyor. Bunun yanında ekipmanın yanı sıra temel ihtiyaçları da destekleyebilecek bir şeye ihtiyaç duyan fotoğrafçılar için çantalar üretiyor. Bu nedenle Shimoda, ekipman taşımada mükemmel olabilecek çanta üretti ancak gerçek bir sırt çantasının diğer tüm avantajlarını da geride bırakmış oldu. Shimoda Action X70 boşken hafiftir, dolduğunda ise ağırlığı kullanıcının sırtına eşit olarak dağıtan iç sert bir çerçeveye sahiptir. Ayarlanabilir omuz kayışlarına ve sağlam bel kayışlarına sahiptir. Bir fotoğrafçının aksiyon çekimlerinde ihtiyacı olabileceği temel ekipmanı taşıyabilir türdedir.

Fotoğrafçılar İçin En İyi Seyahat Sırt Çantası: Shimoda Explore 35 V2

image-18 2022'nin En İyi Fotoğrafçı Sırt Çantaları

Fiyat: 25L için $372, 30L $384 ve 35L $400

Shimoda X70 içindeki tüm özellikleri alarak yeni özellikler getiren Shimoda Explore 35 V2, daha yönetilebilir bir çanta. Dış yapı kalitesi ve modüler oluşu öne çıkan özelliklerden.

Hem karada, hem havada, hem denizde seyahat etmek isteyenler için geliştirilen bu çanta ilginç tasarım özelliklerine sahip. Örneğin omuz askısı, bir uçağa binerken ihtiyacınız olacak pasaport ve kimliği koymak için ceplere sahip. Bu çanta da fotoğrafçıların temel ekipmanını taşır durumdadır. Tüm gün sırtınızda zorluk çekmeden taşıyabileceğiniz bir kamera çantasıdır.

Fotoğrafçılar için En İyi Sırt Çantası / Yürüyüş Sırt Çantası: Moment Strohl Mountain Light Backpack

Moment-Strohl-Mountain-Light-Backpack 2022'nin En İyi Fotoğrafçı Sırt Çantaları

Fiyat: $200

Moment geleneksel olarak fotoğrafçı sırt çantaları veya yürüyüş ekipmanları yapmakla tanınmıyor. Bu nedenle şirket birçok farklı alanda kendini denerken kamera sırt çantasında ise bir sürprizle karşılaşabilir. Moment Strohl Mountain Light 45L Sırt Çantası gerçekten düşük bir fiyat olan 200 $ için son derece hafif, esnek ve mükemmel bir yapıya sahip.

İlgili:  Kızılötesi Fotoğrafçılık Nedir? Nasıl Çekilir?

Yürüyüş çantası olarak tasarlanan Moment Strohl Mountain sırt çantası, fotoğrafçılar için de kullanılabilir bir çanta durumundadır. Gerektiğinde kamera çantası olarak kullanılırken gerektiğinde hafif yapısı ile bir yürüyüş çantası halini alır. Tabi belirtmeliyiz ki bu çantanın iç hacmi de ancak bir gövde ve bir iki lens alacak kadar size yer sağlar. Bu yüzden bu çantayı alacaksanız fotoğrafçılık ikinci planda olmalıdır.

Fotoğrafçılar için En İyi Tekerlekli Çanta: Think Tank Airport International V3

image-20 2022'nin En İyi Fotoğrafçı Sırt Çantaları

Fiyat: $400

Güvenilir ve sağlam malzemeden üretilen bu fotoğrafçı çantasının iç hacmi hem seyahat hem de ekipman için yeterlidir. Çanta büyük hacme sahip olduğundan tekerlekli olması da normal.

En iyi fotoğrafçı çantaları arasında yer alan Think Tank Airport International V3 iyi bir tutamak ve pürüzsüz tekerleklere sahip. Birden fazla cep ve kese ile küçük parçalarınızı ve eşyalarınızı sığdırmanız çok kolay.

Fotoğrafçılar için En İyi Spor Çantası: Wandrd HEXAD Access Duffel Sırt Çantası

Wandrd-HEXAD-Access-Duffel 2022'nin En İyi Fotoğrafçı Sırt Çantaları

Fiyat: $260

Spor çanta, değerlendirilmesi zor bir çanta kategorisidir ve Peak Design ve Shimoda teknik olarak spora uygun çanta üretse de, Wandrd daha çok yönlü olarak öne çıkıyor. Uzun süreli bir yolculuk için her şeyi içine alabilen bir çanta arıyorsanız bu çanta tam size göre. Birçok cep ve bölmesi ile hem kamera ekipmanlarınızı hem spor malzemelerinizi rahatça alır.

HEXAD hibrit bir sırt çantası ve spor çantasıdır. Modüler olma özelliği ile tüm bölmelere ayrı ayrı ulaşabilirsiniz.

Fotoğrafçılar için En İyi Messenger Tarzı Çanta: Peak Design Everyday Messenger V2

image-21 2022'nin En İyi Fotoğrafçı Sırt Çantaları

Fiyat: $220

Bu çanta habercilere, yanında kitap dergi defter taşımayı seven fotoğrafçılara özeldir. Kullanım kolaylığı, esnekliği, hızlı erişilebilir oluşu ve küçük boyutu ile öne çıkan ilginç bir fotoğrafçı çantasıdır.

Fotoğrafçılar için En İyi Aksesuar Çantası: Peak Design Tech Pouch

image-22 2022'nin En İyi Fotoğrafçı Sırt Çantaları

Fiyat: $60

İyi bir teknolojik aksesuar çantasının ne kadar önemli olduğunu ve düzenli olarak seyahat eden bir fotoğrafçı için nasıl hayat değiştirebileceğini belirtelim. Bir aksesuar çantanız olmadan önce, kabloları, adaptörleri ve bellek kartı okuyucularını yan ceplere tıkarsınız ve sürekli onları kaybetme şansınız vardır. Bu fotoğrafçı aksesuar çantası ile bu tür dertlerden kurtulabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir