1. Ana Sayfa
  2. Sponsor

Ücretsiz Instagram Gönderi Hazırlama Uygulamaları

Ücretsiz Instagram Gönderi Hazırlama Uygulamaları
+ - 0

Ücretsiz Instagram gönderi hazırlama uygulamaları son zamanların en popüler araçlarından biri haline gelmiştir. Bunun en büyük nedenlerinden biri de düzenli post paylaşımı yapmaya çalışan kişilerin bu işi hem kaliteli hem de kısa sürede yapmak istemesidir.

Günden güne artan kullanıcı sayısı ile sosyal medya tüm dünyada büyük bir etki yaratmaktadır. İnsanlar üzerinden büyük bir güce sahip olan sosyal medya kanallarından en popülerleri arasında da Instagram gelmektedir.

Başlangıçta sadece fotoğraf paylaşımı yapılabilen bu uygulama gün geçtikçe ihtiyaçlar ve diğer sosyal medya araçlarına uyum için farklı özellikleri de eklemiştir. İçinde bulunduğumuz zaman diliminde Instagramda fotoğraf paylaşımının yanında hikaye ekleme, kısa videolar çekme, canlı yayınlar yapma gibi bir çok özellik bulunmaktadır.

Bu yazımızda, performans pazarlama uzmanı Mehmet Özdemir’in Instagram için tavsiye ettiği ücretsiz gönderi hazırlama uygulamalarını tanıtacağız.

Ücretsiz Instagram gönderi hazırlama uygulamalarının kullanılmasının en büyük nedenlerinden biri Instagram algoritmasıdır. Instagram zaman zaman algoritmalarını değiştirerek kullanıcıları için en uygun içerikleri en önde gösterme amacını benimsemektedir. Bu özellik bir çok kullanıcı tarafından sevilse de gönderileri gerilerde kalabilen kullanıcılar da mevcuttur. Bu algoritmalara yenik düşmek istemeyen kişilerin düzenli aralıklar ile hem kaliteli hem de sevilecek içerikleri takipçileri ile paylaşmaları gerekmektedir.

En Çok Tercih Edilen Ücretsiz Instagram Gönderi Hazırlama Uygulamaları

  1. BeFunky
  2. Canva
  3. Landscape
  4. Instagram Layout

Ücretsiz Instagram gönderi hazırlama uygulamaları ihtiyaç duyulan alana göre farklılık göstermektedir. Bir çok özelliği mevcut olan Instagram uygulamasında her özellik için farklı bir gönderi hazırlama uygulaması ile karşılaşmak mümkündür. İhtiyaç duyulan özellikler için tasarlanmış olan uygulamaların seçilerek bu uygulamalar üzerinden gönderilerin hazırlanması hem çok daha kısa süre de gönderinin hazır olmasına yardım sağlar hem de çok daha kaliteli içeriklere sahip olunmasına yardımcı olur.

İlgili:  Türkiye'nin En Hızlı Wordpress Hosting Hizmeti Sunan Firmaları

Bu uygulamalar arasından oluşturmak istenilen gönderi tipine göre olanlar özellikle aranarak uygun olanı seçilmelidir.

BeFunky

En çok kullanılan Ücretsiz Instagram gönderi hazırlama uygulamaları arasında olan BeFunky web tabanlı olarak geliştirilmiştir. Fotoğraf gönderileri için özelleşen bu uygulamanın kullanılması için hesap oluşturma bile gerekli değildir. Hızlı bir şekilde erişerek hemen fotoğraflarınızı düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Fotoğraflarda bulunan ve gözünüze hoş görünmeyen objeleri temizlemek için eksiksiz bir düzenleme aracıdır. Her fotoğraf düzenleme uygulamasından beklenen kırpma, yeniden boyutlandırma, eğikleştirme, ışık ayarları ile ilgili düzenlemelere izin verme ve keskinleştirme gibi işlemleri fotoğraflarınızın kalitelerin herhangi bir değişme olmadan kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Canva

Uygulamalar arasında en popülerleşmiş olanı ise tabi ki Canva’dır. Bu uygulama ile sadece fotoğraf düzenlemeleri yapmakla kalmayıp boş bir ekran üzerinden Canva’da bulunan tasarımlar ile sıfırdan bir gönderi oluşturabilirsiniz. Bu uygulama elinizindeki grafikleri veya fotoğrafları kullanmanıza izin verdiği gibi size belirli şablonlar da sunar. Bu şablonlar ile ilgili en can alıcı nokta ise üzerinde istediğiniz gibi oynayabilmeniz ve tamamen size ait bir tasarım haline getirebilmenizdir.

Landscape

Bu uygulama Sprout Social tarafından sunulmaktadır. Sadece yeniden boyutlandırma için kullanılan aracın özellikle tercih edilmesinin sebeplerinden biri de fotoğraflarınızda kesinlikle kalite farkı yaşanmamasıdır. Bir çok kişinin, çektiği fotoğraflarının Instagram’ın boyutlandırma ölçeklerine uymaması sebebi ile fotoğrafın kalitesinden ödün vermek zorunda kaldığı olur. Landscape ile çektiğiniz fotoğrafları üzerinden istediğiniz kırpma, biçme ve yeniden boyutlandırma işlemini içiniz rahat bir şekilde gerçekleştirebilir ve instagram takipçilerinize kalitesi düşürülmemiş bir gönderi sunabilirsiniz.

Instagram Layout

Ücretsiz Instagram gönderi hazırlama uygulamaları içerisinde en çok dikkat çeken uygulamalardan biri de Instagram Layout’tur. Bu uygulamanın bu kadar çok sevilmenin ana sebebi ise tamamen Instagram’a ait bir uygulama olmasıdır. Kolaj oluşturmayı herkes çok sever. Hangisinin paylaşılacağına emin olunamayan fotoğraflar arasında seçim yapmak istemeyen kişiler genellikle kolajlar ile fotoğrafları birleştirmeye ve tek bir gönderi altında hepsini instagram takipçileri ile paylaşma yoluna gitmektedir.

İlgili:  Türkiye'nin En Hızlı Wordpress Hosting Hizmeti Sunan Firmaları

Sadece fotoğraflar arasında seçim yapılmak istenmediğinde değil bazı özel an ve anıların bir arada oluşturduğu duygulardan dolayı da kullanıcılar kolajlama işlemini sevmektedir. Instagram Layout üzerinden çektiğiniz fotoğrafları veya telefonunuzun galerisinde bulunan fotoğrafları bu araç yardımı ile kolaylıkla birleştirebilirsiniz. Kolajlama işlemlerinin yanında fotoğraflarınızı sevilen instagram filtreleri gibi diğer sevilen özellikler ile de şekillendirebilmeniz Instagram Layout’u Ücretsiz Instagram gönderi hazırlama uygulamaları arasından en sevilen haline getirmektedir.

Sizde ücretsiz Instagram gönderi hazırlama uygulamaları ile kaliteli içerikler üretebilirsiniz. Ayrıca kaliteli içerikler üreterek Instagram hesabınızı büyütmek isterseniz, performans pazarlama uzmanı Mehmet Özdemir’in kaleminden Instagram sayfa büyütme başlıklı içeriği de okuyabilirsiniz.

Yorum Yap