İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji

Sony Telefonlar Nelerdir?

Sony Telefonlar Nelerdir?
Sony Telefonlar
+ - 0

Sony geçmişten günümüze birçok insanın tercih ettiği bir teknoloji markasıdır. Başta cep telefonu olmak üzere birçok elektronik cihaza imzasını atmış bir firmadır. Sony telefonları günümüzde de olduğu üzere birçok kullanıcı tercih etmektedir. Gerek sağlamlık açısından, gerekse tasarım açısından kullanıcılarına üstün hizmet sunmaktadır. Tasarımlarında yer verdiği üstün sağlamlık ve yüksek dâhili depolama alanı sayesinde oldukça fazla tercih edilmiştir. Ayrıca üretmiş olduğu cihazlardan bulunan parmak izi okuyucu ve neredeyse tüm serilerinde bulunan toza ve suya karşı dayanıklılık bulunmaktadır.

Sony Cep Telefonu

Sony markası birçok modelde cep telefonu üreterek piyasaya sunmuş ve oldukça fazla başarı elde etmiştir. İnsanlar tarafından Sony cep telefonu özellikleri açısından çok fazla rağbet gören cep telefonu modelleri bulunmaktadır. Sony cep telefonları birçok insanın kullanımına uygunlukta tasarlanmıştır. Genellikle insanların en çok fazla tercih ettiği depolama, kamera ve hoparlör gibi özelliklere oldukça fazla önem verilerek yüksek düzeyde tasarlanmıştır. Ayrıca üretmiş olduğu cihazlarda yüksek depolama alanına ve gelişmiş RAM özelliği bulunmaktadır.

Sony Telefon Modelleri

Sony cep telefonları marka ve modele göre insanların istek ve kullanım amaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Sony telefonlarına gerek kamera, dâhili depolama alanı ve gerekse işletim sistemleri gibi birçok farklı özelliklere yer verilmiştir. Birçok çok farklı özellikleri bulunmasından dolayı yeni model Sony cep telefonları zamanla piyasaya sürülmüştür. Günümüzde insanlar tarafından en çok rağbet gösterilen Sony telefon modelleri aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • Sony Xperia XZ Premium
 • Sony Xperia 10 III
 • Sony Xperia XZ1
 • Sony Xperia XZ
 • Sony Xperia Z5 Premium Dual
 • Sony Xperia Z5 Premium
 • Sony Xperia Z5
 • Sony Xperia Z5 Dual
 • Sony Xperia XA1 plus
sony-telefon-1024x576 Sony Telefonlar Nelerdir?
Sony Telefon

Sony Xperia

Sony Xperia, Sony telefon markasının en bilinen ve tercih edilen modeli olmaktadır. Sony Xperia adı altında birçok telefon üretilmiş ve her bir seriye farklı isimler verilmiştir. Telefonun içeriğine göre her bir model bir önceki Sony Xperia modeline kıyasla daha yüksek özelliklere sahiptir. En çok popüler olan Sony Xperia modelleri; Sony Xperia XZ Premium, Sony Xperia 10 III, Sony Xperia XZ1, Sony Xperia XZ vb. Olarak devam etmektedirler. Sony Xperia telefonu serilerinde genellikle Ram ve GB alanı 32 ve 64 GB olarak tasarlanmıştır. Genellikle Sony Xperia serilerinde hızlı şarj özelliğine yer verilmiştir. Batarya gücü en az 3230 mAh olarak tasarlanmıştır. Ayrıca Sony Xperia serisi adı altında üretilen cihazlar dış tasarımları sebebiyle oldukça sağlam telefonlardır. Birçok Sony Xperia telefonları suya ve toza dayanıklı olup, yüksek derecede koruma sağlanmaktadır.

İlgili:  Kızılötesi Fotoğrafçılık Nedir? Nasıl Çekilir?

Parmak izi okuyucu, yüz tarama özelliği gibi insanların rağbet gösterdiği özellikler de bulunmaktadır. Bunların haricinde Sony Xperia serilerinde yer alan telefonların ön ve arka kamera özellikleri oldukça gelişmiştir. Genellikle Sony Xperia telefon serilerinde Birçok çok kameraya ve birden çok kamera lens özelliğine yer verilmiştir. Böylelikle birçok fotoğraf severlerin ilk tercihi olan Sony Xperia serisi telefonlardan yana bulunmaktadır. Tasarım açısından oldukça ele yatkın ve hafif bir telefon olan Sony Xperia serisi günümüzde de sıkça tercih edilmektedir. Günümüzde de aktif bir şekilde satışı bulunan Sony Xperia telefon serileri kullanıcılarına kaliteli bir hizmet anlayışı sunmaktadır.

sony-cep-telefonu Sony Telefonlar Nelerdir?
Sony Cep Telefonu

Sony Telefon Fiyatları

Sony telefonları, piyasada aktif olarak satışa sunulmaktadır. Her geçen gün milyonlarca kişi Sony telefon satın alarak Sony kullanıcı olmaktadır. Sony telefon fiyatları özelliklerine ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Piyasa fiyatına göre telefonların kamera özellikleri, hoparlör özellikleri ve teknik özelliklerine göre fiyatları artmakta ve azalmaktadır. Sony telefonlarında bulunan özellikleri göz önüne alırsak ortalama olarak 1500-4000 TL arasında fiyat aralığı bulunmaktadır. Kullanmak istediğiniz özellikleri ve bütçenizi göz önüne alarak Sony telefon serileri arasından bütçenize uygun olan telefonu tercih edebilirsiniz.

Sony telefonları günümüzde 2.el olarak da satılmaktadır. Az kullanılmış veya az hasarlı olan Sony telefonları, piyasa fiyatından daha düşük bir miktara 2.el olarak satılmaktadır. Sony cep telefonlarını alırken mutlaka özellikleri iyi araştırılmalı, fiyatı ile karşılaştırma yapılmalıdır. 2. El olarak tercih edeceğimiz Sony telefonlarda Garanti süresinin olmasına ve özelliklerinin çalışmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Ortalama olarak 3000 TL’ye çok iyi özelliklere sahip bir Sony telefona sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap