1. Anasayfa
  2. Haberler

Crunchyroll Artık Sony’e Ait

Crunchyroll Artık Sony’e Ait
0

Sony’nin satın alacağı duyurulan Crunchyroll’e ait bütün işlemler tamamlandı. Crunchyroll artık tamamen Sony’nin. Sony son günlerde sürekli kendini büyütmesiyle ön plana çıkıyor. Marka satın aldıkları firmaları bünyesine katarak her gün biraz daha büyümeye devam ediyor. Sony’nin en son bünyesine kattığı firma ise Crunchyroll oldu.

Teknoloji şirketleri arasında ön planda yer alan Sony, teknolojik ürünler ve oyunları ile ön plana çıkan bir markadır. Oyunlar ve diğer teknolojik aletlerin yanı sıra animasyon ve film stüdyolarında da adını duyurmayı başarmış bir markadır. Animasyon alanında büyük bir atılım olarak Sony, Crunchyroll’u satın aldı. Sony’nin bu satın alma işlemi Sony’e 1.175 Milyar dolara mal oldu.

Sony’nin Crunchyroll’u satın alacağı önceki yıldan belirlenmişti ve şu an bu satın alma işlemi tamamlandı. Bu satın alma işlemi sonucunda Sony, 1.1 Milyon dolar ödeme yaptı. Bu satın alma sonucunda Sony Funimation ve Crunchyroll bir arada çalışacak. Funimation da Sony tarafından geçmiş yılında satın alınmış bir diğer firmaydı.

Crunchyroll, ABD kökenli anime ve manga üreticisi, yayıncısı ve lisanslama şirketi olarak varlığını yürütmekte olan bir firmaydı. Crunchyroll firması bir dağıtım kanalı olmanın yanı sıra dünya da 5 milyon ücretli aboneye ve 120 milyon kayıtlı üyeye sahip bir birimdi. Bu satın alma işlemi sonucunda Sony önceden satın aldığı Funimation ve yeni satın aldığı Crunchyroll’un birliktte çalıştığı bir anime servisi yaratmaktır.

İlgili:  ABD, Rusya'ya yüksek teknolojili ekipman tedarikini sınırladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir