1. Anasayfa
  2. Haberler

Disney Sony’i mi Satın Alacak?

Disney Sony’i mi Satın Alacak?
0

Disney oldukça başarılı yapıtlarıyla adını duyurmaya devam ederken Sony’i satın alacağı hakkında dedikodular çıkmış durumda. Disney’in Sony’i satın alacağı konusunda pek çok duyum bulunuyor. Bunun ana sebebi olarak ise Disney’in Marvel karakterlerini elde tutma isteği olduğu söyleniyor.

Marvel karakterleri 2000 lerin başından beri dünya çapında oldukça popüler hale geldi. Fakat Marvel zamanla çoğu film ve de dizi haklarını kaybetmeye başladı. Durum böyleyken Disney Marveli satın almıştır ve de bu şekilde Marvel karakterlerinin film ve dizi haklarını geri almaya başlamıştır. Bu karakterlerin kullanım haklarını kaybetmek demek sonraki filmlerde bu karakterleri kullanamamak anlamına geliyordu. Marvel karakterlerinden olan X-men ve Fantastik Dörtlü uzun süre kullanılamadı ve filmlerde çeşitli kopuklar ve sıkıntılar yaşandı. Geçen yıllarda Marvel Fox’u satın aldı ve bu şekilde karakterlerinin haklarının çoğunu geri almayı başardı.  Bazı Marvel karakterlerinin sinema hakkı ise Netflix de bulunuyor. Marvel bu hakları da geri almayı başardı. Böylece Marvel eski gücünü eline almaya başladı.

En popüler Marvel karakterlerinden olan Spider- Men’in kullanım hakları için de bir mücadele içine girdi. Bu nedenle 2015 yılında Sony ile bir anlaşma yaparak Spider-Man karakterinin kullanım haklarını birlikte kullanmaya başlamıştır. Bu anlaşma sürecinde bütün sorunlar çözülemedi ve problemler devam etti. Pek çok çözüm yolu arandı ve sonuç olarak iki taraf bir kere daha Spider-Man filmi çekmek için anlaştı. Çekilen bu yeni film bu yılın sonunda vizyona çıkacak ve bu ikili arasındaki son film anlaşması olacak. Disney, Spider-Man karakterini satın almak için çeşitli çalışmalar yapıyor.

Disney’in Sony’i tamamen satın alacağı konuşuluyor. Giantfreakingrobot’un raporuna göre Disney, Spider-Man karakterinin kullanım haklarını tamamen satın almak için Sony’i satın almayı düşünüyor. Bunun nedeni ise Sony’nin Spider-Man kullanım haklarından vazgeçmemesidir. Bu durumu çözmek için en mantıklı yolun Sony’nin satın alınması olduğu düşünülüyor. Disney Sony’i satın almayı başarırsa hem karakterlerini kullanım hakkını geri almış olacak hem de Playstation gibi büyük bir markaya sahiplik edecek.

İlgili:  Huawei P50 Özellikleri Dikkat Çekiyor
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir