1. Anasayfa
  2. Haberler

Sony Airpeak S1: Profesyonel Drone Duyuruldu. DJI’e Rakip Olabilir Mi?

Sony Airpeak S1: Profesyonel Drone Duyuruldu. DJI’e Rakip Olabilir Mi?
Sony Airpeak S1
0

Japon teknoloji üreticisi olan Sony Airpeak S1 profesyonel drone modelini tanıttı. Drone camiasında pek de karşımıza çıkmayan Sony bu sefer iyi bir atılım yaptı. Üretilen bu profesyonel drone, DJI modelleri ile yarışabilecek mi. İşte fiyatı ile dudak uçurtan Airpeak S1.

Geçtiğimiz aylarda reklamlarını gördüğümüz bu profesyonel drone 10.06.2021 itibari ile tanıtılmış oldu. Fiyatının çok yüksek oluşuna çoğu kişi şaşırsa da bir o kadar kişi de hiç şaşırmadı. Çünkü daha önceden verilen bilgilerde Sony Airpeak S1 drone modelinin profesyonel kullanımlara hitap edeceği belirtilmişti. Daha fazla merak uyandırmadan fiyatını verelim. Sony Airpeak S1 fiyatı yurt dışında 9000$ fiyattan satılacakken ülkemize gelişi 100.000TL üzerine olacaktır.

Sony-Airpeak-S1 Sony Airpeak S1: Profesyonel Drone Duyuruldu. DJI'e Rakip Olabilir Mi?
Sony Airpeak S1: Profesyonel Drone

Kaç Kg’a Kadar Taşıyabiliyor ve Hangi Kameraları Taşıyabiliyor?

Profesyonellere hitap eden bu drone 2.5kg ağırlığa kadar taşıma yapabiliyor. 3.5sn zaman diliminde 80km/sa hıza ulaşan cihazın maksimum hızı ise 90 km/sa. Yapılan açıklamaya göre Airpeak S1 şu kamera modelleri ile tam uyumlu olarak uçabiliyor.

  • Sony Alfa 9 serisi
  • Sony Alfa 7S serisi
  • Sony Alfa 7R serisi
  • Sony FX3
  • Sony Alfa 1

Üzerinde 5 adet kamera ve iki adet IR sensör bulunan Sony Airpeak S1 bu sayede çok kolay haritalama yapabiliyor. Karşısındaki engelleri çok rahat fark ettiği için de çok güvenli bir uçuş yapabiliyor. Maksimum 55 derece açı ile uçuş yapabilen drone rüzgarın 72 km/sa hızda olduğu hava şartlarında bile uçuş yapabiliyor.

Sony-Airpeak-Kontrolcu Sony Airpeak S1: Profesyonel Drone Duyuruldu. DJI'e Rakip Olabilir Mi?
Airpeak S1 Kontrolcü

Sony Airpeak S1 Ne Kadar Süre Uçabiliyor?

Pil tam dolu halde 12 dakika boyunca havada kalabilen cihaz bahsettiğimiz gibi 90km/sa hızlara ulaşabiliyor. Yanında bir kontrolcü bulunurken bu kontrolcü ekran barındırmıyor. Kendiniz bir iphone veya tablet bağlayarak ekrandan kontrol edebiliyorsunuz.

Sony Airpeak üzerinde taşıdığı gimbal ise Gremby T3 olarak geçiyor. Verilen bilgilere göre bu gimbal Sony için özel olarak üretilmiş. Drone’un 2021 yılı sonunda satışa açılması bekleniyor. Şu an için Türkiye’ye ne zaman geleceği henüz belli değil.

İlgili:  Moza Air 2S Gimbal 4.2 Kg Duyuruldu
Sony-Airpeak-S1-Drone-1 Sony Airpeak S1: Profesyonel Drone Duyuruldu. DJI'e Rakip Olabilir Mi?
Sony Airpeak S1
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir