1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Sony Xperia 1 IV Detayları Sızdı

Sony Xperia 1 IV Detayları Sızdı
0

Japon merkezli Sony markası yeni bir cep telefonu tasarladı. Sony Xperia 1 IV modeli ile karşımıza çıkan marka daha üst seviye üretimlerine devam ediyor. Bu marka ürettiği teknolojik aletlerle adını dünya da duyurmayı başarmıştır. Sony özellikle ürettiği telefon ve kameralarda ön planda yerini alıyor.


Sony Xperia serisi büyük bir başarı yakalayarak dünya çapında ciddi satışlara imza attı. Sony en son satışa sunmaya hazırlamış olduğu Xperia III modelinin yanı sıra amiral gemisi olarak adlandırılacak Xpreia 1 IV modelinin yapımına başladı. Sony Xpreia 1IV modelinin kamerasıyla ön plana çıkması bekleniyor.

Sony Xperia 1 IV Özellikleri

Sony Xperia III modelinde ön kamera 8 MP olarak yayınlandı. Sony Xperia 1 IV modelinde ise bu artıyor. Sony Xperia serisindeki telefonlarda arka kamerada marka kendi sensörünü kullanırken ön kamerada başka bir sensör kullanmaktadır. Yeni çıkacak olan amiral gemisinde bu durumun değişmesi olası. Sony artık ön kameralarına kendi sensörlerini yerleştirmek için çalışmalar yapıyor.


Sony markası telefon üretiminde genellikle 12 megapiksel kamera kullanmaktadır. Modellerde bu kameranın kalitesi değişiyor fakat megapikseli aynı kalıyordu. Sony’nin Xperia 1 VI modelinde daha yüksek çözünürlüğe sahip bir kameranın tercih edileceği duyuldu. Bu telefon modelinde markanın 48 MP sensörlü bir kamera kullanacağı da duyulanlar arasında. Amiral gemisi olacak bu telefon modelinde dört adet kamera bulunacak. Sony Xperia 1 IV de bulunacak olan kameraların 48 MP, 50 MP, 48 MP ve 48 MP olacağı biliniyor. Bu telefonda kullanılacak olan kameralarda kullanılacak olan sensörler hakkında ise bir bilgi yok. Bu kameralardan birinin yakın çekim için olacağı kesin. Bu telefonda piksel konusunda da iyi bir değişim olacağı biliniyor. Sony Xperia 1 VI modelinin kamera konusunda oldukça dikkat çekici olacağı da bilinenler arasında.

İlgili:  Sony FE PZ 16-35mm F/4 G lens tanıtıldı

Sony markası çıkardığı telefonlarla iyi bir müşteri kitlesine sahip. Marka ne kadar iyi telefon üretse de kameralarının kalitesiyle ön plana çıkmayı başaramadı. Sony Xperia 1 VI modelinde bu duruma son verileceği düşünülüyor. Telefonun ne zaman satışa çıkacağı ise bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap