1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Sony ve Honda Birlikte Araç Üretecek

Sony ve Honda Birlikte Araç Üretecek
0

2025 yılında piyasaya çıkma hazırlıkları başlanan elektrik araba Sony ve Honda yapımı olacak. Bildiğimiz üzere Sony, elektrikli araçlar dünyasına ilginç bir adım atmıştı. İşte bunun da ötesine geçmek için Sony yeni bir elektrikli araç peşinde.

Sony, 2020 CES’te Vision-S adında bir elektrikli aracı tanıtmıştı. Sonrasında ise Vision-S 02 ismini verdikleri SUV tarzı bir araç ile bu işi daha ciddiye aldığını vurguladı. Bununla kalmayıp sonra da kendisine yeni bir ortak aradıkları ortaya çıktı. Bu sayede hem teknolojik olarak daha fazla yenilik gelebilecek hem de daha hızlı üretim yapılabilecek.

image-2 Sony ve Honda Birlikte Araç Üretecek
Sony Elektrikli Araç

Sonraki ilk adım da Honda ile masaya oturmak oldu. Şimdi yeni planlar ile yeni aracın ilk adımları atılıyor. Verilen bilgilere göre aracın 2025 yılında piyasaya çıkması bekleniyor. ‘New Company’ adını taşıyacağı belirtilen yeni ortaklıktan oluşan bu şirket ise bu yıl sonunda kurulacak.

Her şey beklendiği gibi giderse, Honda ve Sony birleşmesinden ortaya çıkacak yeni elektrikli araç 2025 yılında yollara çıkacak.

Honda’nın Fabrikasında Üretilecek

Yeni elektrikli araba Sony’nin geliştirdiği platformu kullanacak ve Honda’nın kendi fabrikalarında üretime dahil olacak. Yeni aracın Vision-S veya Vision-S 02 ile benzerlik taşıyıp taşımayacağı henüz kesin değil.

İlgili:  Uzun Pozlama Nedir? Nasıl Yapılır?
İlginizi Çekebilir

Yorum Yap